Ruskí hokejisti už majú nové dresy na MS v Rige, bude na nich logo národného olympijského výboru (foto)

MS v hokeji (o 3. miesto): Rusko - Česko
Foto: Archívne, SITA/AP.

Ruská hokejová reprezentácia už vie, v akých dresoch sa predstaví na tohtoročných majstrovstvách sveta v lotyšskej Rige. Ruská hokejová federácia (FHR) rozhodla o tom, že Rusi vykorčuľujú na hrudi s logom národného olympijského výboru – nad piatimi kruhmi bude plameň vo farbách krajiny, teda modrej, červenej a bielej.

Pôvodný vzhľad so štátnym znakom Rusom znemožnil verdikt Športového arbitrážneho súdu (CAS), podľa ktorého počas dvoch rokov nesmú na vrcholných podujatiach ako OH, ZOH či MS štartovať pod ruskou vlajkou a ďalšími symbolmi krajiny.

„Už sme vizuál tohto dresu odhlasovali. Olympijské kruhy podčiarknu, že sme úradujúci olympijskí šampióni a budeme pracovať na tom, aby sme vyhrali aj svetový šampionát a čo najlepšie sa pripravili na obhajobu zlata na budúcoročnej olympiáde,“ uviedol videprezident FHR Roman Rotenberg pre Tass.

Na majstrovstvách sveta v Rige (21.5. – 6.6.) sa Rusi predstavia v základnej A-skupine ako tím Ruskej hokejovej federácie a ich súpermi budú aj Slováci. Vzájomný duel je naplánovaný na 24. mája. Okrem nich o postup do štvrťfinále budú bojovať aj Švédi, Česi, Švajčiari, Dáni, Bielorusi a Briti. Na predchádzajúcom šampionáte na Slovensku v máji 2019 získali Rusi bronz.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie CAS Športový arbitrážny súdRuská hokejová reprezentácia