Ruskí pátrači na Sibíri objavili nezvestné hasičské lietadlo

Rusko lietadlo
Je možné, že ruské lietadlo havarovalo po kontakte so sopkou. Foto: SITA/AP

Moskva 3. júla (WebNoviny.sk) – Záchranári objavili fragmenty tiel členov posádky lietadla Il-76, ktoré havarovalo počas hasenia lesného požiaru v tajge na ruskej Sibíri. Záchranári našli aj jednu z dvoch čiernych skriniek, informovala agentúra Interfax.

Podľa agentúry TASS lietadlo po páde takmer celé zhorelo, zachovala sa len jeho chvostová časť. Operatívny štáb záchranárov na základe toho pripustil, že pri havárii zahynulo zrejme všetkých 10 členov posádky. Úlomky lietadla sa v ťažko dostupnom teréne a na odľahlom mieste Irkutskej oblasti podarilo objaviť v nedeľu ráno, a to asi štyri kilometre južne od dediny Rybnyj Ujan.

Na mieste už pracujú záchranári a presúvajú sa tam aj vyšetrovatelia a predstavitelia Medzištátneho leteckého výboru (MAK). Zdroj blízky vyšetrovaniu nehody pre agentúru TASS uviedol, že lietadlo podľa všetkého havarovalo po tom, ako po zhodení nákladu vody na ohnisko požiaru chcelo urobiť obrat a nabrať výšku. Do motorov sa však vtedy zrejme nasal horúci vzduch, čím stratili ťah a lietadlo nedokázalo vyletieť vyššie. Následne sa zrejme zachytilo o vrcholky stromov a zrútilo sa.

Spojenie s lietadlom, ktoré v piatok ráno odštartovalo hasiť požiare v jednom z okresov Irkutskej oblasti, sa prerušilo asi hodinu po štarte.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom