Ruskí rozhodcovia poškodili Slovan, hneval sa aj Šatan

Slovan Bratislava - CSKA Moskva
Zľava: Jakov Rylov z CSKA Moskva, Michal Vondrka zo Slovana a brankár Rastislav Staňa z CSKA Moskva počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a CSKA Moskva. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 24. októbra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava majú za sebou ďalší ťažký zápas v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). V utorňajšom stretnutí hostili pred domácim publikom jeden z najslávnejších ruských klubov CSKA Moskva.

Hviezdy z ruskej metropoly predviedli svoje hokejové umenie. Obranu Slovana zamestnávali najmä výborní útočníci Alexander Radulov a Pavel Daciuk. Nebezpečenstvo však hrozilo aj od ostatných hráčov.

„Belasí“ prehrávali po prvej tretine 0:2. Smolný bol pre nich najmä úvodný gól, keď si puk po strele Marčenka poslal „futbalovo“ do vlastnej bránky obranca Štajnoch.

Zverencom trénera Rastislava Čadu sa podarilo zásluhou Višňovského v 25. minúte znížiť na rozdiel gólu a Slovanisti sa dostali naspäť do hry.

Obrazom: Zápas KHL medzi Slovanom Bratislava a CSKA Moskva

Andrej Sekera zo Slovana počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a CSKA Moskva. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Brankár Jaroslav Janus (vpravo) a Milan Kytnár zo Slovana (vľavo) počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a CSKA Moskva. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Zľava: Ilya Zubov z CSKA Moskva a Ľubomír Višnovský zo Slovana počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a CSKA Moskva. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Michal Vondrka zo Slovana počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a CSKA Moskva. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Hráči CSKA Moskva počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a CSKA Moskva. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

V 29. minúte však prišiel moment, ktorý rozhneval domácich hokejistov a aj vypredanú Slovnaft Arénu. Ruskí rozhodcovia nezmyselne uznali gól CSKA Moskva. Obranca Rylov vystrelil od modrej a puk z jeho hokejky skončil v sieti. Brankár Janus však zasiahnuť nemohol, pretože v bránkovisku ho podrazil Igor Radulov.

„Pri treťom góle to bol čistý faul na brankára, tam ich hráč mal dostať dve minúty a nie my gól. Rozhodcovia urobili určite chybu, ale bohužiaľ, s tým sa už teraz nedá nič robiť, protestovať u Rusov nemá zmysel,“ skonštatoval pre oficiálnu stránku hcslovan.sk kapitán Miroslav Šatan.

Po tomto momente sa štadiónom ozýval piskot, „tichý zabijak“ Šatan však odpovedal tým najsprávnejším spôsobom. Už o 54 sekúnd po diskutabilnom góle Moskovčanov prestrelil brankára Staňu.

„Belasí“ aj vďaka gólmanovi Janusovi, ktorý zneškodnil šance hostí, siahali na bod. Mali k nemu blízko najmä po strele obrancu Martina Štajnocha, ktorého strela od modrej čiary skončila na žŕdke. Nováčik KHL však vyšiel v tomto súboji bodovo naprázdno.

„Prvých 10 minút sme hrali veľmi aktívne a organizovane odolávali súperovi. Žiaľ, mali sme v prvej tretine menší výpadok, keď sme hrali zložito a nevyhodili puk. Napokon sa ukázal tento náskok v kombinácii s problematickým tretím gólom súpera rozhodujúci pre výsledok stretnutia. Od druhej tretiny sme sa zlepšili vo všetkých herných činnostiach, vyrovnali sme hru. Súper odolával vďaka veľkej bojovnosti a obetavosti. Myslím si, že v tretej tretine nám chýbal kúsok šťastia, keby sme ho mali, získali by sme aspoň bod, „ zhodnotil zápas tréner Rostislav Čada.

Sklamaný bol po ťažkom dueli aj Miroslav Šatan, ktorý pre oficiálnu stránku hcslovan.sk povedal: „V takýchto zápasoch proti ťažkým súperom sa nedá hrať iba 50 minút, ale celých 60. Dnes sme dostali lekciu, druhá polovica prvej tretiny bola z našej strany slabá. Po náhodnom góle, odrazenom od korčule, nám nejak spadla koncentrácia. V druhých dvoch tretinách sa náš výkon zlepšil. Ale treba povedať, že tím CSKA bol porovnateľný s Dynamom Moskva či Petrohradom, ich hráči hlavne vedia, čo s pukom a nepanikária v žiadnej situácii.“

Slovanu patrí po tejto prehre v tabuľke Západnej konferencie výborné siedme miesto. Ďalší zápas odohrajú „belasí“ opäť pred vlastným vypredaným hľadiskom Slovnaft Arény. V sobotu sa môžu fanúšikovia tešiť na tím Metallurg Novokuzneck.