Ruskí seniori by nemali vychádzať z domovov, úrady sa snažia eliminovať riziko nákazy

Koronavírus
Ľudia nad 65 rokov by sa mali pre vlastné zdravie zdržiavať radšej doma. Foto: SITA/AP

Moskovské úrady odporučili seniorom, aby nevychádzali z domu a zamestnávateľom, aby umožnili čo najviac ľuďom, ako je možné, aby pracovali z domu. Spravili tak v súvislosti s výrazným nárastom nových prípadov nákazy koronavírusom v hlavnom meste.

V piatok ruské úrady potvrdili ďalších 7212 nových prípadov, čo je najväčší nárast od júna. V Moskve začali denné prírastky infikovaných stúpať minulý týždeň a v piatok počet pozitívne testovaných prekročil 1500, pričom pred dvoma týždňami hlásili menej ako 700 prípadov.

„Nikto z nás sa nechce vrátiť k prísnym obmedzeniam z jari. Dúfam, že sa tomu dokážeme vyhnúť,“ vyjadril sa v blogu moskovský starosta Sergej Sobjanin.

Zároveň pritom požiadal ľudí nad 65 rokov a tiež tých, čo trpia chronickými ochoreniami, aby od pondelka radšej zostali doma, obmedzili kontakt s ostatnými a svoje domovy opúšťali len v nevyhnutných prípadoch. Zamestnávatelia majú čo najviac ľudí nechať pracovať z domu, pravidelne dezinfikovať pracoviská, dozerať na dodržiavanie pravidiel o sociálnych odstupoch a tiež používanie osobných ochranných prostriedkov v kanceláriách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom