Ruskí vojaci v Sýrii dostali tisíce ton vojenského materiálu

Rusi v Sýrii
Rusi bojujú v Sýrii po boku vládnych síl prezidenta Baššára Asada. Foto: SITA/AP

MOSKVA 5. decembra (Webnoviny.sk) – Ruské ministerstvo obrany dodalo svojim jednotkám dislokovaným v Sýrii už viac ako 710.000 ton vojenského materiálu. Ako uviedol námestník ministerstva obrany pre materiálno-technické zabezpečenie Dmitrij Bulgakov, v zásielkach boli rakety, strelivo, palivá a mazivá, potraviny a ďalšie položky.

Dodal, že na prepravu zásob bol vytvorený „unikátny logistický systém“, ktorý zahŕňa všetky druhy dopravy, aké majú k dispozícii ruské ozbrojené sily a komerčné organizácie. Bulgakov dodal, že špecialisti NATO nazvali tento ruský systém zásobovania „sýrsky expres“.

Bulgakov tiež v rozhovore pre denník Izvestija informoval o životných podmienkach vojakov na ruskej základni Humajmím v Sýrii, kde začala fungovať centrálna čerpacia stanica, na ktorej môže naraz tankovať 20 lietadiel. Vojaci majú k dispozícii jedálne, dva tradičné ruské kúpele, sklad technického zabezpečenia, sklady potravín a podobne. Spresnil, že aj pre raketovú divíziu S-300 bolo v sýrskom prístavnom meste Tartús vybudované vojenské mestečko so všetkou nutnou infraštruktúrou.

Podľa ruského generála súčasťou ruskej vojenskej misie v Sýrii je aj poskytovanie humanitárnej pomoci tamojšiemu civilnému obyvateľstvu. Spresnil, že doteraz medzi civilistami v 200 obciach a mestách Sýrie rozdistribuovaných približne 700 ton humanitárneho nákladu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom