RUSKO: Identifikovali pozostatky Márie Kaczyńskej

Kaczynski
Lech a Maria Kaczyński Foto: SITA/AP

VARŠAVA 12. apríla (WEBNOVINY) – V Rusku identifikovali v pondelok telesné pozostatky poľskej prvej dámy Marie Kaczyńskej, ktorá spolu so svojím manželom prezidentom Lechom Kaczyńským v sobotu zahynula pri havárii vládneho špeciálu pri Smolensku. Telo prezidentovej manželky prevezú do Varšavy v utorok. „Telo Marie Kaczyńskej identifikovali a môžu ho previezť domov. Bude to pravdepodobne v utorok napoludnie,“ oznámil zástupca šéfa prezidentskej kancelárie Jacek Sasin.

Pozostatky poľského prezidenta Lecha Kaczyńského identifikoval v noci na nedeľu jeho brat-dvojča Jaroslaw Kaczyński. Telo prezidenta v nedeľu slávnostne previezli zo Smolenska do Varšavy. Telesné pozostatky jeho manželky Marie vtedy ešte neboli identifikované, takže ju aj s manželom nemohli previezť späť do vlasti.

Prezident a ďalších 95 osôb vrátane vysokých poľských predstaviteľov zahynuli v sobotu pri havárii vládneho špeciálu pri západoruskom meste Smolensk. Poľská vládna delegácia mierila do ruského mesta Katyň na spomienkový obrad pri príležitosti 70. výročia masakry viac ako 22 tisíc poľských dôstojníkov sovietskou tajnou službou NKVD.

SITA/AFP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslaw KaczynskiLech Kaczynski