Rusko je na MS stopercentné, Švajčiari majú šancu postúpiť

Alexander Ovečkin
Alexander Ovečkin páli na lotyšskoho brankára Kristersa Gudlevskisa. Foto: SITA, AP

MINSK 17. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Ruska vyhrali aj svoj piaty zápas na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku a ako jediní zatiaľ prechádzajú turnajom bez zaváhania.

V sobotňajšom dueli B-skupiny zvíťazila „zborná“ nad tímom Lotyšska 4:1 a v predstihu si zabezpečila postup do štvrťfinále. Rusi sú lídrami tabuľky s plným počtom 15 bodov, Lotyši figurujú momentálne na druhej priečke s 9 bodmi.

Favorit duelu však v Minsk Arene prehrával, keď sa v 8. min presadil Lotyš Indrašis. Ruskí hokejisti potom zapli na plné obrátky a ešte do prvej prestávky tromi gólmi otočili nepriaznivý stav.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Dva razy sa do streleckej listiny zapísal Tichonov, raz Širokov. V polovici stretnutia pridal štvrtý ruský úspech Sergej Kalinin, v tej istej 29. min dostal za nepekný faul (pichnutie hokejkou) lotyšský útočník Zemgus Girgensons trest na 5 minút a do konca zápasu. Hráči Ruska, vedomí si dostatočného náskoku, už potom kontrolovali priebeh duelu a bez problémov ho doviedli do víťazného konca.

Obrazom: Sobotňajšie zápasy na MS v hokeji

Bielorusi zdolali Nemcov po skvelom otočení zápasu

Bieloruská hokejová reprezentácia uspela v sobotňajšom popoludňajšom zápase na 78. majstrovstvách sveta v Minsku, keď otočila duel proti Nemecku z 0:2 na 5:2. Zverenci trénera Glena Hanlona majú na svojom konte deväť bodov z piatich duelov a priebežne sa posunuli na druhú priečku v tabuľke základnej B-skupiny Nemci sú s piatimi bodmi na šieste priečke.

Nemci začali dobre a po presných zásahoch Hospelta a Bartu viedli už 2:0. Ešte pred prvou sirénou však skorigoval Stepanov a v druhej tretine vyrovnal Ugarov. V tretej dvadsaťminútovke pridali Bielorusi ešte tri góly a pripísali si cenné tri body.

Švajčiari sú späť v hre o štvrťfinále

Švajčiarska hokejová reprezentácia uspela v sobotňajšom večernom zápase na 78. majstrovstvách sveta v Minsku, keď nedala šancu výberu Kazachstanu 6:2.

V každej dvadsaťminútovke dosiahli Švajčiari po dva presné zásahy, za Kazachstan skorigoval v 51. min Krasnoslobodcev a v poslednej minúte Rymarev. Po sobote sa Švajčiari vrátili do hry o štvrťfinále, Kazachovia sa s istotou lúčia s elitnej kategóriou.

Výsledok – B-skupina (Minsk Arena):

Švajčiarsko – Kazachstan 6:2 (2:0, 2:0, 2:2)

Góly: 10. Kukan, 15. Hollenstein (Seger, Ambühl), 28. Y. Weber (Josi), 38. Ambühl (Hollenstein), 44. Cunti (Josi, Moser), 47. Blum (Cunti, Brunner) – 51. Krasnoslobodcev (Dallman, Blochin), 60. Rymarev

Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Antropov DKZ za napadnutie zozadu, Spiridonov (obaja Kaz.) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 4:1, oslabenia: 1:0,

rozhodovali: Dremelj (Slovin.), Fraňo (ČR) – Dehaen (Fr.), Suominen (Fín.)

Lotyšsko – Rusko 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)

Góly: 8. Indrašis (Štals) – 11. Tichonov, 16. Širokov (J. Medvedev, Tichonov), 19. Tichonov (Plotnikov, Ovečkin), 29. S. Kalinin (Kutuzov)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Girgensons (Lot.) 5+DKZ za pichnutie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Brüggemann (Nem.), Rantala (Fín.) – Paul Carnathan (USA),

Kilian (Nór.), 14 427 divákov

Bielorusko – Nemecko 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Góly: 6. Stepanov (Grabovskij, Kaľužnyj), 35. Ugarov (Stepanov), 43. Grabovskij (S. Kosticyn, Kaľužnyj), 45. Platt (Stasenko, Stas), 50. Grabovskij (S. Kosticyn) – 9. Hospelt, 12. Barta (Schütz, Mauer)

Vylúčení: 2:1 na 2 min, navyše: Stasenko (Biel.) 5+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Vinnerborg – Dahmen (obaja Švéd.), Fluri (Švaj.)

8. Kazachstan 6 0 0 2 4 12:28 2 – istý zostup do A-skupiny I. divízie MS

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.