Rusko má v predbežnej nominácii na MS v hokeji 2019 viacero hráčov z NHL

Iľja Kovaľčuk
Iľja Kovaľčuk v drese ruskej hokejovej reprezentácie. Foto: archívne, SITA/AP

MOSKVA 12. apríla (WebNoviny.sk) – Ruská hokejová federácia (FHR) na svojej oficiálnej webovej stránke zverejnila predbežnú nomináciu národného tímu na blížiaci sa májový svetový šampionát v Bratislave a Košiciach. V devätnásťčlennom výbere figuruje okrem hráčov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) aj osmička hokejistov zo zámorskej NHL.

K hviezdnemu Iľjovi Kovaľčukovi (Los Angeles Kings) a Arťomovi Anisimovovi (Chicago Blackhawks) sa pridali Jevgenij Dadonov (Florida Panthers), Vladislav Namestnikov (New York Rangers), Jegor Jakovlev (New Jersey Devils), Iľja Ľubuškin (Arizona Coyotes) a Ivan Provorov (Philadelphia Flyers).

Zatiaľ jediným brankárom v ruskom tíme je Alexandar Georgijev z New Yorku Rangers. Nad dvoma posilami z NHL však stále visí otáznik. Ivan Provorov čaká na podpis novej zmluvy s „letcami“ a zo zranenia zotavujúci sa Jevgenij Dadonov musí ešte prejsť v klube lekárskou prehliadkou. Nejasná je aj situácia okolo Nikitu Guseva, ktorý by mal zamieriť do Severnej Ameriky a v play-off NHL pomôcť Vegas Golden Knights.

Rusko – predbežná nominácia

  • na MS v hokeji 2019 v Bratislave a Košiciach

Brankár: Alexandar Georgijev (New York Rangers/NHL)

Obrancovia: Arťom Zub, Dinar Chafizullin, Vladislav Gavrikov (všetci SKA Petrohrad), Arťom Sergejev (Salavat Julajev Ufa), Iľja Ľubuškin (Arizona Coyotes/NHL), Jegor Jakovlev (New Jersey Devils/NHL), Ivan Provorov (Philadelphia Flyers/NHL)

Útočníci: Iľja Kovaľčuk (Los Angeles Kings/NHL), Vladislav Namestnikov (New York Rangers/NHL), Arťom Anisimov (Chicago Blackhawks/NHL), Jevgenij Dadonov (Florida Panthers/NHL), Alexander Burmistrov, Alexander Kadejkin, Vladimir Tkačov (všetci Salavat Julajev Ufa), Nikita Gusev, Sergej Plotnikov, Naiľ Jakupov, Alexander Barabanov (všetci SKA Petrohrad)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ruská hokejová reprezentácia