Rusko reaguje na sankcie, predĺžilo embargo na dovoz tovaru

Ruská vlajka
Ruská vlajka Foto: SITA/AP

MOSKVA 24. júna (WEBNOVINY) – Ruský zákaz dovozu potravín zo Západu prezident Vladimir Putin predĺžil o jeden rok, čiže na dlhšie obdobie, ako sa očakávalo. Predpokladalo sa, že Rusko zákaz dovozu západných potravín predĺži o šesť mesiacov od začiatku augusta po tom, ako Európska únia tento týždeň predĺžila platnosť svojich sankcií voči Moskve.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

„Predlžujeme naše odvetné opatrenia o jeden rok so začiatkom od dnes,“ povedal Putin v stredu na stretnutí členov vlády v Moskve. K tovarom, ktoré Rusko nepovoľuje zo Západu dovážať, patrí ovocie, zelenina, mäso, hydina, ryby, mlieko a mliečne výrobky.

Ruské ministerstvo poľnohospodárstva však v stredu uviedlo, že uvažuje zoznam tovarov, ktorých dovoz je zakázaný, rozšíriť o cukrárske výrobky, konzervované produkty z rýb a kvety. Nie je známe, či Putin schválil takto rozšírený zoznam tovarov.

„Naozaj uvažujeme o ďalších návrhoch na zozname sankcií,“ povedal Tkačev pre televíznu stanicu Rossija 24. Dodal, že ruské odvetvia cukrárenstva a produkcie kvetov sú dobre rozvinuté a na dobrú úroveň sa dostáva aj rybný priemysel. Ešte v úvode tohto týždňa ruský vládny predstaviteľ uviedol, že zoznam tovarov, ktorých dovoz je zakázaný, „zostáva v podstate nezmenený.“

Zákaz dovozu potravín z USA, EÚ, Austrálie, Kanady a Nórska Rusko prijalo s platnosťou na jeden rok v reakcii na západné sankcie. Opatrenia voči Moskve Západ zaviedol pre ruskú anexiu Krymu a pre to, že Rusko podľa západných krajín podporuje separatistov na východe Ukrajiny. Na doterajšom ruskom zozname zakázaného importu je ovocie, zelenina, mäso, hydina, ryby, mlieko a mliečne výrobky.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimir Putin