Rusko rinčí jadrovými zbraňami, šéf NATO ho odsúdil

Rusko rinčí jadrovými zbraňami, šéf NATO ho odsúdil
Ruský prezident Vladimir Putin sa v utorok zúčastnil otvorenia medzinárodného vojensko-technického fóra Armáda 2015. Kubinka, 16. júna 2015. Foto: SITA/ AP

Brusel 16. júna (WEBNOVINY) – Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg obvinil Moskvu z „rinčania“ jadrovými zbraňami po tom, ako ruský prezident Vladimir Putin v utorok oznámil, že Rusko tento rok doplní svoj jadrový arzenál o vyše 40 nových medzikontinentálnych balistických rakiet. (VIAC SA DOČÍTATE TU.)

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Stoltenberg varoval, že tento krok je „destabilizujúci a nebezpečný“, informovala tlačová agentúra Reuters. Na tlačovom brífingu v Bruseli Stoltenberg povedal, že takáto rétorika z Moskvy vysvetľuje, prečo musí byť Severoatlantická aliancia pripravená brániť svojich členov.

„Toto jadrové rinčanie zbraňami zo strany Ruska je neospravedlniteľné. Je destabilizujúce a nebezpečné. Je to niečo, čomu sa venujeme, a tiež jeden z dôvodov, prečo zvyšujeme pohotovosť a pripravenosť našich síl,“ uviedol Stoltenberg. „Reagujeme tým, že sa uistíme, že NATO bude aj v budúcnosti alianciou, ktorá poskytuje ochranu pred nepriateľom všetkým spojencom,“ citovala ho agentúra Reuters.

„Vyše 40 nových medzikontinentálnych balistických rakiet, schopných prekonať aj tie technicky najmodernejšie systémy protiraketovej obrany, bude tento rok pridaných do zostavy jadrového arzenálu,“ citovala v utorok ruského prezidenta agentúra Reuters. Podľa agentúry TASS sa Putin takto vyjadril v Kubinke pri Moskve pri príležitosti otvorenia medzinárodného vojensko-technického fóra Armáda 2015.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jens StoltenbergVladimir Putin
Firmy a inštitúcie NATO Organizácia Severoatlantickej zmluvy