Rusko sa snaží destabilizovať situáciu v strednej a východnej Európe, tvrdí Trump

Donald Trump, Andrzej Duda
Americký prezident Donald Trump na návšteve Poľska hovoril s poľským prezidentom Andrzejom Dudom. Foto: archívne, SITA/AP

VARŠAVA 6. júla (Webnoviny.sk) – Tvrdé slová na adresu Ruska zazneli z úst amerického prezidenta Donalda Trumpa na návšteve Poľska. Po štvrtkovom rokovaní s poľským prezidentom Andrzejom Dudom americký prezident hovoril o „destabilizácii, o ktorú sa Rusko snaží v regióne“ strednej a východnej Európy.

Trump vyzdvihol dôležitosť spolupráce s Poľskom práve v súvislosti so správaním sa Ruska v regióne strednej a východnej Európy. „Amerika je zaviazaná k tomu, aby zachovávala mier a bezpečnosť vo východnej a strednej Európe. Spolupracujeme s Poľskom, aby sme dokázali reagovať na to, čo robí Rusko, a na destabilizáciu, o ktorú sa Rusko v regióne snaží,“ vyhlásil americký prezident.

Na druhej strane sa ale Trump snažil zľahčovať mieru zasahovania Ruska do americkej predvolebnej kampane, po ktorej sa stal prezidentom. Po rokovaní s Dudom vyhlásil, že síce aj podľa neho Rusko do kampane zasahovalo, ale „iné krajiny“ mohli robiť to isté. Trump bližšie nevysvetlil, ktoré krajiny má na mysli, a povedal len že „nikto presne nevie“.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky spravodajskej televízie ČT24.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrzej DudaDonald Trump