Rusko sťahuje z predaja zahraničné čistiace prostriedky

Ruska vlajka, rusko
Foto: SITA/AP

MOSKVA 25. augusta (WEBNOVINY) – Ruský úrad na ochranu práv spotrebiteľov Rospotrebnadzor prikázal maloobchodníkom stiahnuť z predaja sériu čistiacich prostriedkov z produkcie niekoľkých zahraničných firiem vyrábajúcich spotrebné tovary.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Úrad v utorok informoval, že niektoré produkty spoločností Henkel, Procter & Gamble, Colgate-Palmolive a Clorox sa musia stiahnuť z predajní, pretože nevyhovujú ruským normám pre toxikologickú bezpečnosť.

Rozsah sťahovania značiek zahraničných čistiacich prostriedkov nebol hneď známy. Miestne médiá uviedli, že sa to dotkne iba niektorých produktov a nie celých skupín výrobkov. Rospotrebnadzor uviedol, že robí ďalšie testy chemikálií pre domácností a čistiacich prostriedkov z produkcie iných výrobcov, ale neposkytol konkrétnejšie informácie.

Spoločnosť Henkel konštatovala, že od úradu Rospotrebnadzor nedostala nijaké upozornenie a že všetky jej produkty prešli v Rusku toxikologickou kontrolou a majú štátny certifikát bezpečnosti. „Snažíme sa zistiť, čo sa deje,“ uviedla hovorkyňa firmy Henkel Natalia Ovakimianová.

Vlani Rusko zakázalo dovoz mnohých potravín z Európskej únie a USA v reakcii na ich sankcie voči Moskve pre jej rolu v ukrajinskom konflikte. V tomto roku Rusko rozšírilo zoznam krajín, ktorých sa zákaz dovozu potravín týka. Okrem toho ruské rugulačné úrady obmedzili dovoz kvetov z Holandska, pričom ako dôvod uviedli zdravotné riziká.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom