Rusko, hokej
1
4. 05. 2018 19:09 Hokej od Webnoviny.skSITA Diskusia

Rusko začalo MS v hokeji 2018 jasným víťazstvom 7:0

KODAŇ 4. mája (WebNoviny.sk) – Ruská hokejová reprezentácia podľa očakávania vstúpila úspešne do 82. majstrovstiev sveta v Dánsku. V piatkovom popoludňajšom súboji základnej A-skupiny v kodanskej Royal Arene si poľahky poradila s výberom Francúzska 7:0.

„Zborná“ už v prvej tretine v rozpätí necelých štyroch minút strelila tri góly a Francúzom nedovolila ani pomyslieť na prípadný bodový zisk. Skóre otvoril Kirill Kaprizov, vzápätí Floriana Hardyho prekonal aj Pavel Bučnevič a po ňom aj Jevgenij Dadonov.

V druhej dvadsaťminútovke zvýšil na 4:0 opäť Kaprizov a Alexander Barabanov s Maximom Šalunovom v tretej časti pridali ďalšie dva presné zásahy. Bodku za zápasom dal gól Arťoma Anisimova v 58. minúte.

Rusi majú v sobotu voľno a v nedeľu o 12.15 h nastúpia proti Rakúšanom, Francúzi si v sobotu o 16.15 h zmerajú sily s Bielorusmi.

MS v hokeji 2018 – Dánsko

• piatok:

A-skupina

Rusko – Francúzsko 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)
Góly: 8. Kaprizov (Dadonov, N. Zajcev), 9. Bučnevič (Grigorenko, Nesterov), 11. Dadonov (Kaprizov, Chafizullin), 38. Kaprizov (Daciuk, N. Zajcev), 43. Barabanov (Kiselevič, Kablukov), 45. Šalunov (Daciuk, Chafizullin), 58. Anisimov (Nesterov, Grigorenko)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hribik (ČR), Sjöqvist (Švéd.) – ŠEFČÍK (SR), Suominen (Fín.), 6 453 divákov

Slováci chcú začať MS v hokeji víťazstvom. Česi vedia využiť každú šancu, varuje Graňák Česi postavia do bránky v zápase proti Slovákom Pavla Francouza, novú posilu Colorado Avalanche

Nie je žiadny dôvod meniť pravidlá politickej súťaže na poslednú chvíľu, myslí si Kiska Večné mesto má večný problém, Rím je zasypaný odpadkami a nikto to nedokáže vyriešiť Aktualizované: Majitelia „jabĺčkových“ mobilov sa dočkali, na Slovensku štartuje Apple Pay Vojna s Iránom by netrvala veľmi dlho, vyhlásil Trump, no vojenský konflikt si nepraje Bugár hovorí o podraze a v ďalšej voľbe kandidátov na sudcov už Most-Híd možno zahlasuje s opozíciou Desiatky dobrovoľníkov rozdávali objatia v dvadsiatich mestách Slovenska Slovan splatil dlh mestu, Tipsport ligu chce hrať na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu Bez hanby napíšu výmysel, ostro sa ohradil Matovič k správe o kandidatúre Kušnírovej