Rusko začalo MS v hokeji 2018 jasným víťazstvom 7:0

Rusko, hokej

KODAŇ 4. mája (WebNoviny.sk) – Ruská hokejová reprezentácia podľa očakávania vstúpila úspešne do 82. majstrovstiev sveta v Dánsku. V piatkovom popoludňajšom súboji základnej A-skupiny v kodanskej Royal Arene si poľahky poradila s výberom Francúzska 7:0.

„Zborná“ už v prvej tretine v rozpätí necelých štyroch minút strelila tri góly a Francúzom nedovolila ani pomyslieť na prípadný bodový zisk. Skóre otvoril Kirill Kaprizov, vzápätí Floriana Hardyho prekonal aj Pavel Bučnevič a po ňom aj Jevgenij Dadonov.

V druhej dvadsaťminútovke zvýšil na 4:0 opäť Kaprizov a Alexander Barabanov s Maximom Šalunovom v tretej časti pridali ďalšie dva presné zásahy. Bodku za zápasom dal gól Arťoma Anisimova v 58. minúte.

Rusi majú v sobotu voľno a v nedeľu o 12.15 h nastúpia proti Rakúšanom, Francúzi si v sobotu o 16.15 h zmerajú sily s Bielorusmi.

MS v hokeji 2018 – Dánsko

• piatok:

A-skupina

Rusko – Francúzsko 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)
Góly: 8. Kaprizov (Dadonov, N. Zajcev), 9. Bučnevič (Grigorenko, Nesterov), 11. Dadonov (Kaprizov, Chafizullin), 38. Kaprizov (Daciuk, N. Zajcev), 43. Barabanov (Kiselevič, Kablukov), 45. Šalunov (Daciuk, Chafizullin), 58. Anisimov (Nesterov, Grigorenko)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hribik (ČR), Sjöqvist (Švéd.) – ŠEFČÍK (SR), Suominen (Fín.), 6 453 divákov