Ruský portál zachytil Edwarda Snowdena pri nákupe

Snowden
Ruský spravodajský portál zverejnil fotografiu, ktorá údajne zachytáva Edwarda Snowdena pri nákupe. Foto: lifenews.ru

MOSKVA 7. októbra (WEBNOVINY) – Ruský spravodajský portál v pondelok zverejnil fotografiu, ktorá údajne zachytáva bývalého spolupracovníka amerických tajných služieb Edwarda Snowdena pri nákupe.

Podľa informácií portálu Life News známeho svojimi kontaktmi s vládou záber urobili v Moskve a médium zaň údajne zaplatilo 100-tisíc rubľov, v prepočte približne 2300 eur.

Fotografia zachytáva mladého muža tlačiaceho plný nákupný vozík. V pozadí sú stromy so zelenými listami, čo naznačuje, že fotka vznikla pred niekoľkými týždňami.

Ide o výnimočný záber, keďže o stíhanom mužovi od prvého augusta nikto nevedel. Schováva sa totiž pred americkými orgánmi, ktoré v lete neúspešne Rusov žiadali o jeho vydanie od vlasti. Záber je dostupný na stránke http://lifenews.ru/#!news/120547.

Tridsaťročný Snowden mohol začiatkom augusta po viac ako mesiaci opustiť moskovské letisko Šeremetevo, keďže ruské úrady mu priznali dočasný štatút utečenca.

Rusko bývalého spolupracovníka amerických tajných služieb odmietlo vydať do vlasti, kde ho po zverejnení podrobností o programoch sledovania internetovej a telefonickej komunikácie obvinili z viacerých zločinov. Američan je jedným z favoritov na zisk ľudskoprávnej Sacharovovej ceny udeľovanej Európskym parlamentom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Edward Snowden