Rušňovodičov stav je vážny, má poranenú hlavu i panvu

Zrážka osobných vlakov
Na snímke cestujúci vo vlaku na Hlavnej stanici v Bratislave po zrážke dvoch osobných vlakov. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 28. októbra (WEBNOVINY) –

V Bratislave sa zrazili vlaky

Dva osobné vlaky idúce za sebou sa zrazili v piatok 26. októbra o 15:24 v úseku medzi bratislavskou Hlavnou stanicou a stanicou Vinohrady. Pri nehode sa podľa aktuálnych informácií polície zranilo 23 ľudí. Havarované rušne v sobotu oddelili a odsunuli do depa.

Začalo sa trestné stíhanie

Policajný vyšetrovateľ začal v súvislosti s nehodou trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia. Za zrážku pravdepodobne môže rýchlosť.

Rušňovodič z piatkovej zrážky vlakov v Bratislave je naďalej v kritickom stave v umelom spánku, jeho zdravotný stav sa nezmenil.

„Lekárom sa ho podarilo mierne zastabilizovať. Na živote ho stále ohrozujú vážne poranenia hlavy, panvy a dolných končatín,“ uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Petra Stano Maťašovská.

V štyroch nemocniciach Univerzitnej nemocnice Bratislava zostávajú aj ďalší piati účastníci nehody. „Dvaja muži, sprievodca a cestujúci, majú stredne ťažké zranenie chrbtice,“ dodala hovorkyňa. Ostatných trápia ľahšie poranenia – otras mozgu, narazený hrudník a krčná chrbtica. Všetci sú stabilizovaní a zo zranení sa pomaly zotavujú. Medzi šiestimi hospitalizovanými sú dve ženy a štyria muži vo veku od 19 do 83 rokov.

Do Univerzitnej nemocnice Bratislava priviezli záchranári v piatok 26. októbra večer 20 ľudí z havárie vlakov. Zdravotnícky personál ambulantne ošetril 14 cestujúcich. Mali najmä pomliaždeniny a odreniny. Hospitalizácia v ich prípade nutná nebola.

Obrazom: Zrážka vlakov v Bratislave

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petra Stano Maťašovská
Firmy a inštitúcie Hlavná stanica v BratislaveŽSR Železnice Slovenskej republiky