Ruža na Slovane nerozkvitla, derby sa skončilo remízou

Lester Peltier
Futbalista Slovana Bratislava Lester Peltier v súboji s hráčom Ružomberka Andrejom Lovásom. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Po piatkovej predohrávke, v ktorej líder tabuľky porazil trnavský Spartak, sa v sobotu hrali ďalšie štyri zápasy 26. kola Fortuna ligy.

Ďalšie výsledky 26. kola Fortuna ligy:

Trenčín potvrdil pozíciu lídra, v šlágri pokoril Trnavu

Remízy v Brezne a Dunajskej Strede

Futbalisti Podbrezovej neudržali najtesnejší náskok s Banskou Bystricou a zrodila sa remíza 1:1. Domáci sa na štadióne v Brezne ujali vedenia v 72. minúte zásluhou Dávida Škutku peknou strelou spoza pokutového územia, ale v závere Pablo Podio fauloval vo vlastnej šestnástke Milovana Kapra a Patrik Vajda z bieleho bodu vyrovnal. Bystričania bodovali po troch predchádzajúcich prehrách, no stále im patrí posledné 12. miesto.

Hráči Dunajskej Stredy ani Košíc nevyhrali štvrtý zápas po sebe. Ich vzájomný súboj sa skončil remízou 1:1, DAC 1904 aj MFK bodovali po zhodne troch prehrách v súťaži v sérii. Dunajskostredčania v sobotu od 19. minúty prehrávali, keď za hostí skóroval Nermin Haskič. O vyrovnanie sa krátko po zmene strán postaral Vojtech Horváth.

O triumfe „belasých“ rozhodol Peltier

Ruža po prvý raz v jarnej časti okúsila trpkosť prehry. Liptáci nestačili na Pasienkoch na bratislavský Slovan, podľahli mu tesne 0:1. Jediným úspešným strelcom bol stopér domácich Kornel Saláta, ktorý v 9. minúte najvyššie vyskočil na centrovanú loptu Marka Milinkoviča z rohového kopu. Slovan sa v tabuľke posunul na štvrté. Ružomberku, ktorý ťahal šnúru siedmich duelov bez prehry, stále patrí šiesta pozícia.

Stredopoliar Martin Juhar sa stal hrdinom Zlatých Moraviec v stretnutí proti Senici. Bývalý hráč Slavie Praha sa na víťazstve domácich 3:2 podieľal hetrikom, rozhodujúci gól strelil minútu pred koncom. Zlatomoravčania po sérii štyroch prehier majú na konte momentálne dva trojbodové zásahy po sebe, pred týždňom vyhrali aj v Košiciach (2:1). Zverenci Branislava Mráza sa výrazne priblížili k záchrane medzi elitou.

Futbal – Fortuna liga 2014/2015 – 26. kolo – sobota:

ŽP Šport Podbrezová – FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:0)

Góly: 72. D. Škutka – 90. P. Vajda (z pok. kopu), ŽK: 57. Nworah, 89. Podio – 75. P. Vajda, 79. Faško, rozhodovali: Smolák – Tomčík, Žákech, 2915 divákov

Podbrezová: P. Penksa – Migaľa (69. Andrič), Kupčík, Minčič, Greško – Vaščák, Podio, J. Pančík, Hovančík (81. Kochan) – Nworah (60. Harvilko), D. Škutka

Banská Bystrica: Boroš – M. Gálik, P. Vajda, Had, Kupec – Kapor – Snitka (79. De Vito), Willwéber (69. Savič), Faško – Polievka, Šovčík (79. M. Balko)

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:0 (1:0)

Gól: 9. Saláta, ŽK: 55. Čikoš – 45. Rosa, 68. J. Maslo, rozhodovali: Vnuk – Ádám, Mikulaj, 1119 divákov

Slovan: Krnáč – Kotula, Gorosito, Saláta, Čikoš – Simovič, Štefánik (89. Lásik) – Peltier (39. S. Soumah), Milinkovič, K. Mészáros (70. F. Oršula) – Zreľák

Ružomberok: Milorad Nikolič – Boszorád, Rosa (87. A. Lovás), J. Maslo, Práznovský – Martin Nagy – Gerát, L. Janič (62. Ondrek), M. Almaský, L. Lupták (73. Turčák) – Masaryk

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Košice 1:1 (0:1)

Góly: 52. V. Horváth – 19. Haskič, ŽK: 43. Sarr, 44. M. Ljubičič – 62. O. Diaby, 67. Viazanko, 83. Tofiloski, rozhodovali: Trutz – T. Somoláni, P. Bednár, 2569 divákov

Dunajská Streda: Polaček – M. Turňa, Ľ. Michalík (46. R. Černák), Kwin, O. Szabó – M. Ljubičič – E. Ujlaky, Sarr, V. Horváth, Brašeň – Szarka (80. P. Jurčo)

Košice: Tofiloski – Šinglár, Mikuláš Tóth, Pavúk (86. B. Gáll), Žebík – Dimun – Viazanko, Huk, Pačinda – Haskič (90. Horodník), O. Diaby

FC ViOn Zlaté Moravce – FK Senica 3:2 (2:1)

Góly: 18., 26. a 89. Juhar (prvý z pok. kopu) – 9. Chren (vlastný), 84. J. Dolný, ŽK: 37. Tipurič, 83. Pavlenda – 18. Pittner, 45.+ Hušek, 47. Kalabiška, rozhodovali: Horváth – Benko, Bóllo, divákov

Zlaté Moravce: P. Kováč – Pintér, Tipurič, Pavlenda, Chren – Orávik, Szöke, Karaš (66. Mazan), Mikinič, Juhar (90.+ Vrablec) – P. Sabo (57. Charizopulos)

Senica: Šulla – R. Pillár, Pittner (75. J. Kosorin), P. Pavlík, Privrel (75. J. Dolný) – Kóňa, L. Opiela – Kalabiška, Hlohovský, Hušek – Majtán