Ružinov klepol developerom po prstoch, stopol čiernu stavbu

Ružinov
Bratislavský Ružinov zastavil čiernu stavbu bytového domu na Solivarskej ulici, ktorá začala vyrastať na zeleni pod oknami obyvateľov napriek tomu, že platnosť stavebného povolenia sa skončila vlani. Foto: SITA/MČ Bratislava-Ružinov

BRATISLAVA 12. júla (WEBNOVINY) – Bratislavský Ružinov zastavil čiernu stavbu bytového domu na Solivarskej ulici, ktorá začala vyrastať na zeleni pod oknami obyvateľov napriek tomu, že platnosť stavebného povolenia sa skončila vlani.

Agentúru SITA o tom informovala ružinovská hovorkyňa Miroslava Štrosová.

Stavebné povolenie na výstavbu šesťpodlažného bytového domu na zelenej ploche vo vnútrobloku získala mestská organizácia Spoločnosť pre rozvoj bývania ešte v roku 2009 za pôsobenia predchádzajúceho starostu Slavomíra Drozda, celý projekt kúpila spoločnosť Inforama.

Ako Štrosová uviedla, Inforama vlani v zime oplotila pozemok, aby tak deklarovala začatie výstavby ešte pred vypršaním platnosti stavebného povolenia. „Stavebný úrad investora však upozornil, že oplotenie nie je začiatkom stavby,“ uvádza hovorkyňa, podľa ktorej firma napriek tomu začala začiatkom júla stavať.

Stavbu zastavil ružinovský stavebný úrad svojím rozhodnutím a stavebník bude čeliť konaniu o správnom delikte.

Starosta Ružinova Dušan Pekár chce, aby sa skončili časy, keď si developeri v mestskej časti robia, čo chcú.

„V Ružinove sme už niekoľkokrát zažili, že developer si robil, čo chcel, s tým, že mu to nejako prejde. Bol by som rád, keby sa tieto časy skončili, aj keď ešte v parlamente neschválili nový stavebný zákon,“ myslí si starosta.

Pekár so zahusťovacou výstavbou na Solivarskej nesúhlasí rovnako ako obyvatelia priľahlých domov. Samospráva bude podľa hovorkyne žiadať, aby stavebník pozemok vrátil do pôvodného stavu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan Pekár