Ružomberok si v semifinále Slovnaft Cupu poradil s MŠK Žilina

Futbal, Slovnaft Cup
Sprava: Michal Jonec a Peter Gál Andrezly, obaja z MFK Ružomberok a Miroslav Káčer z MŠK Žilina počas futbalového zápasu štvrťfinále Slovnaft Cupu 2017/2018 medzi MFK Ružomberok - MŠK Žilina. Ružomberok, 3. apríl 2018 Foto: SITA/Marek Mrviš

RUŽOMBEROK 3. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili 2:1 nad MŠK Žilina v prvom zápase semifinále slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2017/2018. Pred odvetou, ktorá je na programe 18. apríla v Žiline, tak majú lepšiu východiskovú pozíciu ako ich súper.

Vstup do utorkového duelu mal lepší tím spod Dubňa, ktorý viedol presným zásahom stopéra Martina Králika z 13. minúty, o štyri minúty neskôr však vyrovnal krajný obranca domáceho kolektívu Artur Pikk. O tesnom triumfe Ružomberčanov rozhodol v 70. minúte Erik Daniel po prieniku na pravej strane hracej plochy. V závere duelu mali šance na skórovanie domáci E. Daniel aj hosťujúci Filip Balaj, ale výsledok sa už nezmenil.

Slovnaft Cup 2017/2018 – semifinále – prvý zápas

• utorok

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 2:1 (1:1)
Góly: 17. Pikk, 70. E. Daniel – 13. Králik, ŽK: 13. J. Maslo, 55. P. Maslo – 60. Chvátal, rozhodovali: Vlk – Mókoš, P. Bednár, 1735 divákov

Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Jonec, Pikk – Qose, B. Ľupták (78. Kostadinov) – E. Daniel, Gešnábel (73. Haskič), Gál-Andrezly – Gerec (88. Kunca)
Žilina: Volešák – Chvátal, Kaša, Králik, Holúbek – Káčer, I. Díaz, Pečovský, Škvarka (63. S. Mráz) – L. Jánošík, Balaj