Ryanair pridá nové linky, poletí do trinástich miest

Ryanair
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 13. septembra (WebNoviny.sk) – Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair bude počas zimného letového poriadku prevádzkovať z Bratislavy trinásť pravidelných liniek. Ako v stredu informovali aerolínie, počas zimného obdobia od konca októbra do marca plánujú šesťdesiat spiatočných letov týždenne.

Ryanair za desať rokov prepravil osem miliónov ľudí

Cestujúci budú môcť od októbra využívať nové letecké spojenie do Berlína na letisko Schönefeld so siedmimi letmi za týždeň. Nové linky Ryanairu z Bratislavy do Madridu a Atén, ktoré už fungujú od začiatku tohtoročného letného letového poriadku, budú prvý raz súčasťou aj zimného obdobia. Na týchto trasách sa bude lietať trikrát týždenne. Spoločnosť oznámila rekordný nárast rezervácií letov z Bratislavy v zimnom období.

Ryanair za takmer desať rokov prevádzkovania pravidelných liniek z Bratislavy a späť, od 10. októbra 2005 doteraz, prepravil 8 miliónov cestujúcich. Jubilejnou pasažierkou sa stalo dvadsaťmesačné dievčatko cestujúce s mamou v stredu do írskej metropoly Dublin, kde dlhodobo žijú.

„Je to významné číslo, keďže Ryanair začal prevádzkovať linky z Bratislavy pred takmer desiatimi rokmi a za ten čas sme boli svedkami ustavičného nárastu počtu prepravených cestujúcich a dopytu po našich službách,“ uviedla Katarzyna Gaborec-McEvoy z Ryanairu.

Letecká spoločnosť vznikla pred 30 rokmi

Ryanair vznikol pred tridsiatimi rokmi a je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe. Ročne prepraví 100 miliónov cestujúcich v tridsiatich krajinách. Svoju základňu na bratislavskom letisku otvoril 30. marca tohto roku.

Na linkách z Bratislavy plánoval v tomto roku prepraviť takmer 1 mil. cestujúcich. V minulom roku to bolo vyše 811 tis. pasažierov. V terajšom letnom letovom poriadku, od 29. marca do 24. októbra, spoločnosť prevádzkuje z Bratislavy pravidelné linky do sedemnástich miest so 63 letmi týždenne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ryanair