Ryanair zhoršil prognózu celoročného zisku, spoločnosti výrazne klesli príjmy za letenky

Ryanair
Francúzsky úrad pre civilnú leteckú dopravu v piatok oznámil, že lietadlo zhabal na letisku Bordeaux-Merignac ako krok "poslednej inštancie". Foto: ilustračné, SITA/AP

DUBLIN 18. januára (WebNoviny.sk) – Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair zhoršila prognózu svojho zisku o 100 mil. eur. Za dôvod označila výraznejší pokles príjmov za letenky počas zimného obdobia, ako očakávala.

Letecký prepravca teraz odhaduje, že za celý účtovný rok dosiahne zisk po zdanení v pásme 1 mld. až 1,1 mld. eur. Predošlá predpoveď firmy rátala s celoročným ziskom v pásme 1,1 mld. až 1,2 mld. eur. Informuje o tom portál rte.ie.

Ryanair predpokladá, že jeho príjmy za letenky počas zimného obdobia sa znížia o 7 percent, pričom doteraz predpovedal pokles iba o dve percentá.

Spoločnosť však očakáva silnejší rast prepravy a odhaduje, že počet jej pasažierov sa zvýši o 9 percent na 142 miliónov. Predošlá prognóza firmy rátala s tým, že prepraví 141 mil. cestujúcich. Ryanair zároveň predpovedá rast svojich vedľajších príjmov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ryanair