Ryanair je šiesty rok po sebe najmenej obľúbený pri doprave na krátke trasy

Ryanair
Foto: ilustračné, SITA/AP.

LONDÝN 6. januára (WebNoviny.sk) – Írska nízkonákladová spoločnosť Ryanair už šiesty rok po sebe skončila v prieskume britského spotrebiteľského časopisu Which na mieste najmenej obľúbenej firmy pri leteckej preprave na krátke trasy.

V rámci 19 firiem prevádzkujúcich lety z Británie skončil Ryanair v prieskume na poslednom mieste. Na piatich najlepších priečkach sa umiestnili Aurigny Air Service, Swiss Airlines, Jet2, Norwegian a KLM. Informuje o tom portál bbc.com.

Nezávislý konzultant v oblasti leteckej dopravy Chris Tarry však uviedol, že napriek nízkej známke spokojnosti sú zákazníci stále dostatočne spokojní na to, aby lietali s írskym nízkonákladovým prepravcom. „Ryanair stále predstavuje veľkú hodnotu pre obrovské množstvo ľudí. Dostávajú to, čo očakávajú,“ povedal.

„Počet pasažierov Ryanairu za posledných šesť rokov stúpol o 80 % a stránka Ryanair.com sa stala najviac navštevovanou internetovou stránkou leteckej firmy na svete,“ uviedol hovorca leteckej spoločnosti. „To, čo zákazníci chcú, tieto fakty odzrkadľujú oveľa viac ako nereprezentatívny prieskum na vzorke iba 8 tis. ľudí,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ryanair