Rybáriková je v osemfinále štvorhry RG, Husárová vypadla

Magdaléna Rybáriková postúpila do druhého kola na Roland Garros
Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková uspela v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry žien v Paríži. Nad takisto nenasadenou Poľkou Urszulou Radwanskou viedla 4:6, 6:4, 3:0, keď súperka po 95 minútach odstúpila. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 30. mája (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková a Nemka Andrea Petkovicová zvíťazili v piatkovom stretnutí 2. kola štvorhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži nad Češkou Klárou Koukalovou a Rumunkou Monicou Niculescovou nasadenými ako štrnástymi za 98 minút 1:6, 6:2, 6:4.

V rozhodujúcom sete sa im napokon nevypomstilo, že nepremenili mečbal pri vlastnom podaní v ôsmej hre a ešte inkasovali brejk. Využili totiž druhú možnosť dopadávať sa k postupu.

Všetko o Roland Garros nájdete —>>>

TU.

Dvadsaťpäťročná piešťanská rodáčka Rybáriková a jej partnerka s balkánskym pôvodom Petkovicová sa v osemfinále deblovej súťaže vo francúzskej metropole stretnú s talianskymi miestnymi šampiónkami zo sezóny 2012 a finalistkami z vlaňajška Sarou Erraniovou a Robertou Vinciovou nasadenými ako druhými. Už majú istotu spoločnej prémie 31 000 eur.

Pre zverenkyňu Petra Hubera Rybárikovú je vo štvorhre na úrovni veľkej štvorky doterajším maximom práve 3. kolo, dosiahla ho na aj US Open 2010, Australian Open 2011 a RG 2011.

Rybáriková sa vo dvojhre na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska 2014 lúčila vo štvrtok v 2. kole, vyradila ju Španielka María-Teresa Torróová-Florová.

Obrazom: Šiesty deň na Roland Garros

Slovenská tenistka Janette Husárová a bratislavská rodáčka s austrálskou reprezentačnou súčasnosťou Jarmila Gajdošová prehrali v piatkovom zápase 2. kola štvorhry s francúzsko-talianskym párom Kristina Mladenovicová, Flavia Pennettová nasadeným ako dvanástym za 56 minút dvakrát 3:6.

Štvorhra žien – 2. kolo:

Kristina Mladenovicová, Flavia Pennettová (Fr./Tal.-12) – Jarmila Gajdošová, Janette Husárová (Aus./SR) 6:3, 6:3 za 56 minút

Andrea Petkovicová, Magdaléna Rybáriková (Nem./SR) – Klára Koukalová, Monica Niculescová (ČR/Rum.-14) 1:6, 6:2, 6:4 za 98 minút

Viac k osobe Andrea PetkovicováFlavia PennettováJanette HusarováJanette HusárováJarmila GajdošováKristina MladenovicováMagdaléna RybárikováMonica NiculescováNa Li