Rybáriková odstúpila zo súboja s Halepovou a na turnaji v Pekingu skončila

Magdaléna Rybáriková
Ošetrovaná slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková počas zápasu 2. kola na turnaji v Pekingu proti Rumunke Simone Halepovej, ktorý za stavu 1:6 a 1:2 skrečovala. Peking, 3. október 2017. Foto: SITA/AP.

PEKING 3. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nedohrala proti favorizovanej Rumunke Simone Halepovej zápas v 2. kole dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory China Open v čínskom Pekingu. Rybáriková (28. v rebríčku WTA) odstúpila zo súboja so svetovou dvojkou po 58 minútach za stavu 1:6, 1:2.

Rumunka v stretnutí dovtedy dominovala, v prvom sete takmer uštedrila slovenskej súperke „kanára“ a v druhom viedla s brejkom 2:1, keď Rybáriková odstúpila. Tohtoročná wimbledonská semifinalistka Rybáriková si nedala darček k 29. narodeninám, ktoré oslávi v stredu 4. októbra.

Peking – dvojhra – 2. kolo:

Simona Halepová (Rum.-2) – Magdaléna Rybáriková (SR) 6:1, 2:1 – skreč, Rybáriková odstúpila