Rybáriková sa po trojsetovej bitke lúči s Wimbledonom

Druhý deň na Wimbledone
Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková počas zápasu 1. kola na Wimbledone, v ktorom v trojsetovej bitke prehrala so Švajčiarkou Belindou Bencicovou 6:2, 3:6, 3:6. Foto: SITA/AP

LONDÝN 24. júna (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková ani po siedmy raz v rade neuspela v 1. kole dvojhry na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone (23. júna – 6. júla, celková dotácia 25 miliónov libier, tráva).

Všetky najnovšie správy z Wimbledonu nájdete

—–> TU.

Rybáriková v utorkovom súboji 1. kola prehrala so 17-ročnou Švajčiarkou so slovenskými koreňmi Belindou Bencicovou v trojsetovom boji za 98 minút 6:2, 3:6,3:6. Rybáriková v treťom sete ešte znížila z 1:5 na 3:5, ale potom jej súperka už doviedla zápas do víťazného konca. Bencicová premenila prvý mečbal bodom z podania.

Obrazom: Utorňajšie zápasy na Wimbledone

V súboji nenasadených hráčok bola 25-ročná piešťanská rodáčka Rybáriková (37. v rebríčku WTA) lepšia v prvej polovici stretnutia, ale postupne začala mať prevahu jej o 8 rokov mladšia súperka, ktorej patrí vo svetovom renkingu 71. pozícia. Bencicová, ktorá mala premiéru v hlavnej ženskej súťaži na wimbledonskej tráve, bola trpezlivejšia a presnejšia najmä v dlhších výmenách a robila menej chýb.

Rybáriková nastúpila na stretnutie so špeciálne spevnenou pravou nohou. Už minulý týždeň počas turnaja v holandskom Hertogenboschi, kde si napokon zahrala v semifinále, sa sťažovala na problémy s achilovkou. Z Londýna si zverenkyňa trénera Petra Hubera za účasť v 1. kole odnáša 27 000 libier a 10 bodov do rebríčka.

Dvojhra žien – 1. kolo:

Belinda Bencicová (Švaj.) – Magdaléna Rybáriková (SR) 2:6, 6:3, 6:3 za 98 minút

I. set

V prvom sete Rybáriková dominovala. Súperke, ktorá vlani vyhrala Wimbledon v dievčenskej kategórii, sa vzdialila z 1:1 na 4:1. Na 5:2 zvýšila čistou hrou pri svojom podaní a neskôr premenila druhý setbal pri servise súperky. Mladá Švajčiarka so slovenskými rodičmi pri ňom urobila chybu z bekhendu. Set trval iba 28 minút.

II. set

V druhej časti si v úvode obe hráčky prehrali podanie. Rybáriková potom prišla o to svoje ešte v siedmom geme a mladá Švajčiarka vzápätí potvrdila brejk na 5:3. Slovenská hráčka nezvládla ani koncovku setu. Najprv si Bencicová pripravila setbal víťazným returnom a potom jej ho Rybáriková „premenila“ chybou z bekhendu – 3:6.

III. set

Tretí set mal nečakane rýchly spád. Od stavu 1:1 už bola Bencicová lepšou hráčkou a Rybárikovej sa vzdialila na 5:1. Potom mladá Švajčiarka zaváhala na podaní a dvojchybou ponúkla Slovenke zníženie na 2:5. Vzápätí Rybáriková dosiahla aj tretí bod, ale na viac už nemala. Jej súperka druhé podanie na víťazstvo už využila, keď premenila hneď prvý mečbal.