Rybárikovú opäť zdolala van Uytvancková, tentoraz v Poľsku

Skvelý deň našich na Australian Open, všetci postúpili ďalej
Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková počas zápasu prvého kola na Australian Open, v ktorom zdolala Chorvátku Anu Konjuhovú 6:4, 6:4. Melbourne, 19. január 2015. Foto: SITA/AP

KATOVICE 6. apríla (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako štvrtá sa na turnaji WTA International Katowice Open v poľských Katoviciach (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch PlayFlex by Play It v hale) rozlúčila už v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry.

Nad jej sily bola opäť Belgičanka Alison van Uytvancková, ktorej v pondelok podľahla za 67 minút 2:6, 3:6. Dvadsaťšesťročná piešťanská rodáčka Rybáriková neodplatila 21-ročnej Van Uytvanckovej prehry 2:6, 3:6 z februárových Antverp a 5:7, 6:2, 0:6 z marcového Miami.

Belgičanka bude v osemfinálovom 2. kole hrať s víťazkou zápasu Tereza Smitková (ČR) – Carina Witthöftová (Nem.).

Súhrn výsledkov pondelkových stretnutí 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA International Katowice Open v poľských Katoviciach (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch PlayFlex by Play It v hale):

Alison van Uytvancková (Belg.) – Magdaléna Rybáriková (SR-4) 6:2, 6:3 za 67 minút

Alizé Cornetová (Fr.-2) – Kiki Bertensová (Hol.) 6:1, 6:3

Camila Giorgiová (Tal.-3) – Denisa Allertová (ČR) 7:5, 4:6, 6:4

Vera Zvonarevová (Rus.) – Karin Knappová (Tal.-6) 7:5, 6:4

Polona Hercogová (Slovin.) – Misaki Doiová (Jap.) 6:0, 3:6, 6:2

Viac k osobe Alizé CornetováCamila GiorgiováKiki BertensováMagdaléna RybárikováPolona HercogováVera Zvonarevová