Rybníček by mal prísť o tretinu platu

Primátor Rybníček sa ospravedlnil študentom TnUAD
Primátora Trenčína Richard Rybníčk počas zhromaždenie študentov Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka ako protest proti jeho výrokom, že univerzita nie je dobrá pred Mestským úradom v Trenčíne.Trenčín, 4.apríl 2011. Foto: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN 15. júna (WEBNOVINY) – Trenčianske mestské zastupiteľstvo bude na svojom štvrtkovom zasadnutí schvaľovať aj zníženie platu primátora Richarda Rybníčka.

Ten by mal namiesto schválených 3 676 eur brať iba základný plat vo výške 2 454 eur. Rybníček si zníženie platu navrhol sám a urobil to zo „solidarity k mestu“. Základný plat bude poberať do konca tohto roka, neskôr môžu poslanci opäť rozhodnúť o jeho zvýšení.

Poslanci budú vo štvrtok opäť hovoriť aj o Idea Grande. Táto akciová spoločnosť je výlučným vlastníkom pozemkov, ktoré sa nachádzajú neďaleko priemyselného parku. Vyrásť by na nich malo 16 polyfunkčných objektov, v ktorých bude asi 676 bytov, hotel, administratívna budova, materská škola, detské ihriská, obchody a ďalšia občianska vybavenosť.

Spoločnosť mestu ponúkla, že mu zabezpečí 225 bytov podľa odsúhlasenej špecifikácie tak, aby v prípade záujmu mohlo požiadať o dotáciu v súlade s platnou legislatívou. Poslanci majú rozhodnúť o schválení návrhu na uzavretie zmluvy o porozumení, o záväzkoch a o uzavretí budúcich zmlúv medzi mestom Trenčín a spoločnosťou Idea Grande, a.s. Mestské zastupiteľstvo v máji projekt nájomných bytov odmietlo, Rybníček ho predloží poslancom už druhý raz.

Na zastupiteľstve taktiež odznie záverečný účet mesta, majetkové prevody či návrh na uzatvorenie dohody so spoločnosťou Marius Pedersen, ktorá sa okrem iného stará o zeleň a mesto jej chcelo ešte v máji vypovedať zmluvu. Ako uviedol primátor Trenčína na utorkovom brífingu, radšej sa so spoločnosťou dohodne a tým sa vyhne súdnym sporom, ktoré by mestu hrozili. „Marius Pedersen bude ďalej partnerom mesta, úplne však zmeníme kontrolu vykonávania prác,“ povedal Rybníček. Trenčianski poslanci budú rokovať vo štvrtok 16. júna od 10:00 v budove Mestského úradu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard Rybníček