Rybníček opäť kandiduje za primátora Trenčína, predstavil aj slogan do volieb

Richard Rybníček
Richard Rybníček Foto: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN 5. septembra (WebNovinys.sk) – Richard Rybníček sa bude aj tretíkrát uchádzať v komunálnych voľbách o post primátora Trenčína, do volieb pôjde opäť ako nezávislý kandidát. V ďalšom volebnom období si dal za cieľ ešte viac priblížiť Trenčín moderným európskym mestám. Podpore politických strán v komunálnych voľbách neprikladá terajší primátor Trenčína významnú úlohu.

Budovanie cyklotrás a zlepšenie dopravy

,,Nie sme ešte úplne tam, kde by sme chceli byť, ale približujeme sa k mestám, ktoré sú v Európe, sú moderné a spĺňajú kritériá, ku ktorým by sme sa chceli priblížiť,“ povedal dnes Rybníček novinárom na Mierovom námestí v Trenčíne, kde potvrdil svoju kandidatúru.

Do volieb ide so sloganom Trenčín – bližšie k moderným európskym mestámJednou z jeho priorít na ďalšie štyri roky bude už rozpracovaný megaprojekt Trenčín SiTy, ktorý ráta s rozšírením centra mesta na obidva brehy Váhu. Ďalšou prioritou je riešenie dopravy, vrátane preloženia cesty I/61, čo však musí urobiť rezort dopravy.

„Budeme pokračovať v parkovacej politike, budovaní cyklotrás, v posilňovaní mestskej dopravy, pretože čím menej áut bude v meste, tým lepšie sa nám tu bude žiť,“ povedal Rybníček.

Väčšiu pozornosť chce venovať lepšiemu sprístupneniu lesoparku Brezina, v ktorom je v súčasnosti množstvo bariér, ktoré sťažujú pohyb mamičkám s deťmi či cyklistom. Brezinu chce osvetliť, aby to bolo prostredie bezpečné aj večer.

V programe pre ďalšie volebné obdobie má aj naďalej podporu malých komunít, dobrovoľníkov spomedzi hasičov, z centra pre rodinu, seniorských komunít a ďalších prvkov tretieho sektora.

Bez podpory politických strán

Aby mohol kandidovať ako nezávislý, musel zozbierať najmenej 500 podpisov obyvateľov Trenčína . „Som nezávislý primátor a chcem aj naďalej zostať nezávislým primátorom. Nikdy som nežiadal a nikdy nebudem žiadať podporu politických strán. Toto sú voľby o človeku, jeho minulosti, jeho práci. Som presvedčený, že podpora politických strán tu nezohráva žiadnu významnú úlohu,“ uviedol Rybníček. Ak sa ho štandardné politické strany rozhodnú podporiť, tak podporu neodmietne.

Kandidatúru v Trenčíne ohlásila aj Danica Birošová (Doma dobre) a Miloš Mičega (OĽaNO, SaS, Sme rodina).

Richard Rybníček má 48 rokov, primátorom Trenčína je od roku 2010. Vyštudoval televíznu žurnalistiku, neskôr bol v dvoch televíziách generálnym riaditeľom. Známym sa stal aj ako bubeník v hudobnej skupine Bez ladu a skladu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard Rybníček