Rybníček vníma mestských poslancov ako prehru pre mesto

Rybníček ohlásil kandidatúru v Trenčíne
Na tlačovej besede v Trenčíne dnes bývalý riaditeľ Slovenskej televízie Richard Rybníček ohlásil kandidatúru na post primátora najmenšieho slovenského krajského mesta. Kandidovať bude ako nezávislý, no prípadnej podpore politických strán sa podľa vlastných slov nebráni. Zatiaľ jediným súperom, ktorý kandidatúru oficiálne ohlásil je jeho kamarát z detstva Branislav Celler, ktorý sa o tento post uchádza s podporou SDKÚ-DS. Foto: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN 16. júna (WEBNOVINY) – Primátor Trenčína Richard Rybníček vníma súčasné mestské zastupiteľstvo ako prehru pre mesto.

V zastupiteľstve má väčšinu strana Smer-SD, ktorá dnes stiahla z rokovania bod o nájomných bytoch aj zníženie odmeny pre poslancov.

„Smer-SD v spolupráci s Paliho Kapurkovou – Veselou politickou stranou sa chovajú, kde im to vyhovuje mocensky a politicky a hlasujú ako strana. A keď sa bavíme o iných veciach, tak sa im to zrazu nehodí a hlasujú nejako individuálne,“ povedal Rybníček.

V súvislosti s napätou atmosférou v zastupiteľstve primátor uvažuje aj o odvolaní viceprimátora Milana Kováčika (Smer-SD). Ten dnes taktiež hlasoval proti projektu Idea Grande, projektu výstavby nájomných bytov, a podľa Rybníčka tak došlo k naštrbeniu ich vzájomnej dôvery. Chystá sa z toho vyvodiť dôsledky.

Návrh na to, aby znížili odmenu o 33 percent pre poslancov mestského zastupiteľstva navrhol Tomáš Vaňo (ĽS-HZDS). Podľa Daniela Beníčka (Smer-SD) však strana nemala k tomuto uzneseniu potrebný materiál. „To, čo neprerokujeme na klube, jednoducho odmietame, lebo nevieme, čo je za tým. My sme prístupní, ale aby sme boli oslovení ako kolegovia,“ argumentuje. „Nedali nám zo Smeru ani priestor, aby sme sa s týmto materiálom vôbec zoznámili, čiže nestal sa súčasťou programu dnešného zastupiteľstva a tak sme nemohli o ňom ani rokovať,“ uviedol Vaňo. V súčasnosti poberajú poslanci odmenu vo výške 139 eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard Rybníček