RÝCHL. KANOISTIKA: Tituly idú Gellemu, Kmeťovej a Rusnákovi

Kanoistika

NOVÁKY 14. mája (WEBNOVINY) – Tituly majstrov Slovenska v rýchlostnej kanoistike na dlhých tratiach si na Nováckom jazere v Novákoch vybojovali na 5000 m trati medzi kajakármi Peter Gelle, v K1 žien Ivana Kmeťová a najrýchlejším kanoistom bol Matej Rusnák.

Triumf Petra Gelleho bol viac ako jasný. Kajakárka Ivana Kmeťová však oň musela bojovať až do záverečných metrov so Simonou Šamkovou a svojou partnerkou v K2 Martinou Kohlovou.

Všetky tri medailistky sa napokon zmestili do necelých dvoch sekúnd, tak trochu prekvapujúco si striebro vybojovala Šamková. V kategórii kanoistov to bol podľa očakávania súboj strieborného medailistu z minulotýždňových pretekov Svetového pohára v poľskej Poznani na tejto trati Mateja Rusnáka a minuloročného bronzového medailistu z majstrovstiev Európy aj sveta Mariánom Ostrčilom.

V dramatickom finiši nakoniec ukázal rýchlejší záber Matej Rusnák, ktorý zvíťazil o jedinú sekundu. Bronzový Ľubomír Hagara za touto dvojicou zaostal už o viac ako jeden a pol minúty. V nedeľu sú v Novákoch na programe preteky debloviek rovnako na 5000 m.

Výsledky – sobota – 5000 m:

K1 muži: 1. Peter Gelle 21:34,594 min, 2. Martin Jankovec (obaja Dukla Trenčín) 21:41,438, 3. Andrej Wiebauer (VK Tatran Karlova Ves Bratislava) 22:03,172

K1 ženy: 1. Ivana Kmeťová (ŠKP Bratislava) 24:00,281, 2. Simona Šamková (TJ Sĺňava Piešťany) 24:01,860, 3. Martina Kohlová (ŠKP Bratislava) 24:02,094

C1: 1. Matej Rusnák (ŠKP Bratislava) 23:56,969, 2. Marián Ostrčil 23:58,000, 3. Ľubomír Hagara (obaja Dukla Trenčín) 25:28,250.

Viac k osobe Ivana KmeťováĽubomír HagaraMarián OstrčilMartina KohlováMatej RusnákPeter Gelle