RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Slováci s dvoma striebrami

Rusnák
Matej Rusnák Foto: Ilustračné foto SITA/Peter Kapusta

POZNAŇ 8. mája (WEBNOVINY) – Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike si na pretekoch I. kola Svetového pohára v poľskej Poznani vybojovali dve strieborné medaily. O prvú sa v nedeľnom A-finále K1 mužov na 500 m postaral Peter Gelle. Potvrdil tým, že táto neolympijská disciplína mu sedí, veď na minuloročných majstrovstvách sveta v tomto istom areáli Malta rovnako skončil druhý. Takisto ako vlani vo finále svetového šampionátu zvíťazil Švéd Anders Gustafsson. Dvadsaťdvanásobný majster Slovenska vlani za ním zaostal o 504 tisícin sekundy, tentoraz ich delilo 820 tisícin. O druhé pódiové umiestnenie pre slovenské farby rovnako so strieborným leskom sa zaslúžil kanoista Matej Rusnák v pretekoch C1 na 5000 m. Za víťazným Ukrajincom Eduardom Šemetilom zaostal o necelých 15 sekúnd.

Marek Krajčovič s Gáborom Jakubíkom obsadili v A-finále K2 na 500 m šieste miesto. Za víťaznými Bielorusmi Romanom Piatrušenkom a Vadimom Machnevom zaostali o tri a pol sekundy. Jediná slovenská loď, ktorá sa predstavila vo finále na 200 m – mužský dvojkajak s posádkou Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo, obsadila v B-finále druhé miesto, celkovo ju teda klasifikovali na 11. mieste.

Výsledky finále, v ktorých boli slovenskí reprezentanti:

A-finále K1 mužov na 500 m: 1. Anders Gustafsson (Švéd.) 1:49,315, 2. Peter Gelle (SR) 1:50,135

finále C1 na 5000 m: 1. Eduard Šemetila (Ukr.) 23:43,575 min, 2. Matej Rusnák (SR) 23:58,407

A-finále K2 mužov na 500 m: 1. Roman Piatrušenko, Vadim Machnev (Biel.) 1:39,880, … 6. Marek Krajčovič, Gábor Jakubík (SR) 1:43,432

B-finále K2 mužov na 200 m: 1. Kristian Reeves, Edward Cox (V.Brit.) 26,281, 2. (celkovo 11. miesto) Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo (SR) 36,557