S Kanadou treba hrať naplno celý čas, pripravuje sa Tatar

Tomas tatar
Slovenský hokejový reprezentant Tomáš Tatár počas odchodu slovenskej hokejovej reprezentácie na MS v ľadovom hokeji v Minsku. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

MINSK 10. mája (WEBNOVINY) – Už úvodný deň svetového šampionátu v hokeji v bieloruskom Minsku naznačil, že značne omladený tím Slovenska môže vďaka svojmu sympatickému hernému prejavu potrápiť aj favoritov turnaja. Presvedčili sa o tom českí hráči, s ktorými odohrali Slováci vyrovnanú partiu.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Mladícke nadšenie spojené s dostatočnou agresivitou, napádaním a rýchlym korčuľovaním takmer slávilo úspech, napokon sa však prejavili veľké skúsenosti na českej strane. „Strata troch bodov nás veľmi mrzí. Nie je to príjemné, ak dostanete gól necelé tri minúty pred koncom. Jágr ukázal, že je hviezdou. Po chybe v našej defenzíve so šancou naložil skvele, toto vie využiť. Keď sme viedli 2:1, mal som pocit, že sme Čechov dostali na lopatu. Vedel som, že je to pre nás dobré. Česi však na vyrovnanie nepotrebovali napokon veľkú šancu a ani tlak, len nahodili puk pred bránku,“ uviedol Tomáš Tatar.

Obrazom: Zápas Slovensko – Česko

Dvadsaťtriročný krídelník lietal po ľade so spoluhráčmi a snažil sa vytvárať strelecké príležitosti. V závere už Slovákom trocha chýbali sily. O množstvo energie ich obrali vylúčenia najmä v prvej tretine. „Ešte si to zhodnotíme, čo sa stalo v závere. Veľa síl nás stáli oslabenia, najmä tie z úvodu duelu. Človeka poriadne vyšťaví, ak hrá toľko oslabení. Musíme sa ich vyvarovať. Škoda…,“ poznamenal Tatar.

Slovenskí hráči hneď po stretnutí prestali myslieť na Čechov, aj keď prehra ich mrzela, a začali uvažovať nad najbližším súperom. Kanada sa v sobotu postarala o prvý veľký šok na turnaji, keď prehrala s Francúzskom po samostatných nájazdoch. Javorové listy budú chcieť tento svoj neúspech v sobotu večer odčiniť. „Určite budú hladní po víťazstve. Neviem, či je to pre nás dobré, že prehrali s Francúzmi. Možno ten zápas len podcenili. V každom prípade, musíme hrať naplno celých šesťdesiat minút,“ zakončil Tomáš Tatar.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Tatar
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia