Letná olympiáda v Tokiu (golf): Sabbatini nezačal v Tokiu ideálne, ale po prvom kole sa delí o 20. miesto s najlepšími

Sabbatini, Letná olympiáda v Tokiu
Slovenský golfista Rory Sabbatini je po prvom kole zatiaľ dvadsiaty na letnej olympiáde v Tokiu. Tokio, 29. júl 2021. Foto: SITA/AP

Slovenský reprezentant v golfe Rory Sabbatini figuruje po štvrtkovom 1. kole mužského turnaja na olympijských hrách v japonskom Tokiu na spoločnom 20. mieste s ďalšími desiatimi golfistami.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

V úvodný súťažný deň dosiahol 45-ročný rodák z juhoafrického Durbanu bilanciu dva údery pod par (69 rán), rovnako na tom sú aj hviezdy tohto športu ako Ír Rory McIlroy, Američan Collin Morikawa či domáci Hideki Macujama.

Turnaj vyvrcholí v nedeľu

Vo štvrtok sa najviac darilo Rakúšanovi Seppovi Strakovi, ktorý potreboval len 63 rán, čo je osem pod par ihriska.

Online prenos (minúta po minúte)

Druhý je priebežne Jazz Janewattananond z Thajska (-7) a tretia priečka patrí Belgičanovi Thomasovi Pietersovi a Mexičanovi Carlosovi Ortizovi. Druhé kolo je na programe v piatok, mužský turnaj v golfe vyvrcholí v nedeľu.

Na prvej jamke zahral bogey

Rory Sabbatini vo štvrtok nezačal ideálne, keď hneď na prvej jamke zahral bogey. To isté dosiahol aj na štvrtej jamke, no ešte predtým na tretej zahral birdie a bilanciu ešte v prvej polovici zrovnal na ôsmej jamke.

Odvtedy zakaždým dosiahol minimálne par, na štrnástej aj osemnástej jamke pridal ďalšie birdie a aj preto príliš nezaostáva za najlepšími.

Vo štvrtok bol Sabbatini vo flighte s Čiľanom Mito Pereirom (-2) a Talianom Renatom Paratorem (0).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rory Sabbatini