'Šable' Andreja Sekeru nedali Gáboríkovmu Rangers šancu

NHL

NEW YORK 24. marca (WEBNOVINY) – V piatkových zápasoch zámorskej NHL sa slovenskí hokejisti bodovo nepresadili.

V akcii boli Marián Gáborík, Andrej Sekera a Tomáš Kopecký. Peter Budaj nedostal príležitosť v bránke Montrealu, ktorý doma zdolal Ottawu 5:1.

V derby medzi Gáboríkom (NY Rangers) a Sekerom (Buffalo) sa radoval druhý spomenutý. „Šable“ si odviezli z Madison Square Garden triumf 4:1, z ostatných siedmich vystúpení vyťažili 5 úspechov a útočia na postupovú pozíciu do play-off vo Východnej konferencii. Momentálne sú s 82 bodmi na 9. priečke, rovnaký počet bodov má aj Washington. Ešte pred mesiacom boli Sabres na 14. mieste o 10 bodov za postupovými priečkami. „Odviedli sme kopec práce, aby sme sa dostali na pozíciu, na ktorej sme dnes. Nepozeráme sa na iné tímy okolo nás, veríme vo vlastné schopnosti. Vieme, že ak budeme hrať dobre, potom si môžeme splniť sen. Je to len na nás,“ povedal Drew Stafford, ktorý strelil dva góly a pridal jednu asistenciu. Rangers si po prehre na 100. bod v sezóne ešte musia počkať.

Canadiens už v 6. min viedli 3:0 zásluhou čistého hetriku, ktorý dal Erik Cole v rozpätí 5:12 min. Dostal sa tým na hranicu 30 presných zásahov sezóne, vyrovnal svoj osobný rekord zo súťažného ročníka 2005/2006 – vtedy hral za Carolinu.

Troma gólmi sa okrem Cola v piatok blysol aj R.J. Umberger (tretí hetrik v kariére), položil základ úspechu posledného Columbusu 5:1 proti Caroline. Päťzápasovú víťaznú šnúru Floridy v domácom prostredí prerušil Edmonton, ktorý vyhral 2:1 po nájazdoch. Oba tímy proti sebe nehrajú často, Oilers na ľade Panthers naposledy prehrali 8. marca 2002 a odvtedy zvíťazili štyrikrát.

Washington prehral s Winnipegom 3:4 po predĺžení, hoci viedol 3:0. Jets zaostávajú za momentálne ôsmymi Capitals o štyri body, majú však zápas k dobru. V dramatickom dueli viedol v tretej tretine Washington o gól, hostia mu však neumožnili za 16,5 minúty tejto časti hry ani jednu strelu na bránku. Z tlaku vyťažili vyrovnanie a napokon v 63. min rozhodol o víťazstve Jets Tim Stapleton. „Bola to z našej strany stupídna hra. Tak sa o play-off nebojuje. Jednoducho sme prestali hrať, v tretej tretine sme to neboli my,“ povedal kapitán Capitals Alexander Ovečkin.

Výsledok 3:4, v tomto prípade po samostatných nájazdoch, sa zrodil v dueli New Jersey – Toronto, hostitelia pritom prestrieľali svojho výrazne efektívnejšieho súpera 46:17. Maple Leafs vyhrali len piaty raz z ostatných 22 stretnutí, v ktorých sa pripravili o priamu možnosť bojovať v play-off. Takto sú ich šance len matematické.