Sacha Baron Cohen dostane čestnú cenu pre komikov

Sacha Baron Cohen
Sacha Baron Cohen na festivale v Cannes Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. septembra (WEBNOVINY) – Anglického herca Sachu Barona Cohena dostane na udeľovaní Brittania Awards v Los Angeles Charlie Chaplin Brittania Award for Excellence in Comedy.

Ocenenie získa od BAFTA Los Angeles, ktorá patrí pod Britskú akadémiu filmových umení a vied. Ceremoniál sa uskutoční 9. novembra a sošky si odnesú aj George Clooney, Benedict Cumberbatch, Kathryn Bigelow a Ben Kingsley.

Štyridsaťjedenročný Sacha Baron Cohen je známy vďaka stvárneniu viacerých kontroverzných satirických postáv. Predstavil sa ako britský rapper z predmestia Ali G, ako kazašský reportér Borat Sagdijev nastavil zrkadlo americkej spoločnosti v komédii Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa (2006) a ako homosexuálny fashionista zosmiešnil módny priemysel vo filme Brüno (2009).

Vlani v Diktátorovi svoju pozornosť obrátil na diktátorský režim. Zahral si admirála generála Aladeena, ktorý sa po smrti Kim Čong Ila považuje za posledného mohykána medzi diktátormi a zo všetkých síl sa snaží svoju krajinu uchrániť pred demokraciou. Barona Cohena diváci videli aj vo filmoch Rýchlo a desivo: Šialené preteky (2006), Sweeney Todd: Čertovský holič z Fleet Street (2007), Hugo a jeho veľký objav (2011) a zatiaľ naposledy sa objavil v adaptácii románu Victora Huga Bedári, kde stvárnil pána Thénardiera.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Benedict CumberbatchCharlie ChaplinGeorge ClooneyKathryn BigelowSacha Baron Cohen