Sagan a spol. už vedia, kde sa budú konať majstrovstvá sveta v rokoch 2020 a 2021

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: archívne, SITA/AP.

AIGLE 1. októbra (WebNoviny.sk) – Medzinárodná cyklistická únia (UCI) udelila Švajčiarsku možnosť organizovať majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike v roku 2020. Trate by mali byť situované v regiónoch Vaud a Valais neďaleko centrály UCI.

O rok neskôr sa uskutoční svetový šampionát v Belgicku. Jazdci budú súťažiť vo Flámsku, pričom cieľovým mestom pretekov s hromadným štartom sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane Leuven.

Švajčiarsko namiesto Talianska

Hostiteľom MS v roku 2020 mala byť pôvodne talianska Vicenza. Tamojší organizátori chceli umiestniť štart hlavnej mužskej kategórie na Námestie svätého Marka v Benátkach, no nedokázali zabezpečiť financovanie zo strany vlády.

Preto sa napokon UCI rozhodla pre Švajčiarsko, ktoré bude dejiskom šampionátu už jedenásty raz v histórii. Helvéti privítali svetový pelotón zatiaľ naposledy v roku 2009 v Mendrisiu, kde sa tešil zo zlatej medaily Austrálčan Cadel Evans. Zaujímavosťou je, že prvý raz sa podujatie uskutoční vo francúzsky hovoriacej časti krajiny.

V Belgicku sa pôjde ako na jarných klasikách

Belgicko má takisto dostatok skúsenosti s organizovaním MS v cestnej cyklistike. V minulosti zvládlo túto úlohu už deväťkrát. Najkrajšie spomienky na ostatný šampionát v tejto krajine má Talian Mario Cipollini, ktorý triumfoval na rovinatom okruhu v Zolderi v roku 2002.

Tentoraz bude trať umiestnená vo Flámsku a mala by sa podobať na tie z jarných klasík. Tlačová agentúra Belga priniesla informáciu, že preteky s hromadným štartom by sa mali začínať v Antverpách, cieľ bude pripravený v univerzitnom meste Leuven. Časovkárskych šampiónov spoznáme v Bruggách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Cadel Evans