Sagan a Velits hviezdia v Dubaji, v časovke skončili v Top10

Peter sagan

DUBAJ 5. februára (WEBNOVINY) – Slovenským cyklistom Petrovi Saganovi, Petrovi Velitsovi a Martinovi Velitsovi sa darilo v úvodnej etape na pretekoch Okolo Dubaja. V časovke na 9,9 km skončil jazdec tímu Cannondale Peter Sagan na 5. priečke, keď na víťazného Taylora Phineyho mal odstup 31 sekúnd.

V najlepšej desiatke nechýbal ani Peter Velits, ktorý obsadil 9. priečku. Pre 28-ročného Púchovčana to bola súťažná premiéra v drese tímu BMC. Za Američanom a tímovým kolegom Phineym zaostal o 37 sekúnd. Martin Velits obsadil 18. priečku. Na pretekoch Okolo Dubaja nechýba ani štvrtý Slovák v pelotóne WorldTour Juraj Sagan, v časovke ho klasifikovali na 104. priečke.

V Dubaji potvrdil Phiney pozíciu jedného z favoritov časovky. Ďalšieho jazda BMC Stevena Cummingsa zdolal o 14 sekúnd, tretí skončil s mankom 16 sekúnd Dán Lasse Norman Hansen. Pred Petra Sagana, ktorý sa bude usilovať v ďalších etapách o prvé tohtoročné etapové víťazstvo, sa dostal ešte skvelý švajčiarsky časovkár Fabian Cancellara.

Výsledky – cyklistické preteky Okolo Dubaja:

1. etapa (časovka na 9,9 km): 1. Taylor Phiney (USA) BMC 12:03 min, 2. Steven Cummings (V. Brit.) BMC +14 s, 3. Lasse Norman Hansen (Dán.) Garmin Sharp +16, 4. Fabian Cancellara (Švaj.) Trek +25, 5. Peter Sagan (SR) Cannondale +31, 6. Adriano Malori (Tal.) Movistar +32, … 9. Peter Velits (SR) BMC +37, 18. Martin Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +44, 104. Juraj Sagan (SR) Cannondale +2:01 min