Sagan bude mať na Tour de France nečakaného súpera

Tour de France
Foto: SITA/AP

PARÍŽ 25. júna (WEBNOVINY) – Marcel Kittel na uplynulých dvoch ročníkoch cyklistickej Tour de France vyhral dovedna osem etáp, ale tento rok svoju zbierku nerozšíri.

Nemecký špurtér sa stále celkom nezbavil následkov dlhodobého vírusového ochorenia a nefiguruje v deväťčlennej zostave svojho tímu Giant-Alpecin. Zoskupenie sa bude spoliehať na iného rýchleho muža, univerzálnejšieho Johna Degenkolba, ktorý v tento sezóne ovládol prestížne klasiky Paríž – Roubaix a Miláno – San Remo.

„Nepochybne prežívam najzložitejšie obdobie svojej kariéry. Samozrejme, že som sklamaný, ale musím hľadieť dopredu a sústrediť sa na ďalšie ciele,“ komentoval Kittel svoje nezaradenie do družstva.

Marcel Kittel ochorel už počas austrálskych Tour Down Under na začiatku kalendárneho roka. Vytrápil sa na Okolo Kataru a potom vynechal jarné klasiky. Do diania sa vrátil v úvode mája na Tour de Yorkshire, ale už počas prvej etapy odstúpil. Na júnových etapových pretekoch Ster ZLM Toer tiež nepresvedčil o dostatočnej forme.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe John DegenkolbMarcel KittelPeter Sagan