Sagan finišoval v Top 10, na Durašeka stratil 14 sekúnd

Peter sagan
Peter Sagan (vpredu) počas pretekov Paríž - Roubaix. Foto: SITA/AP

RISCH-ROTKREUZ 14. júna (WEBNOVINY) – Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v nedeľňajšej 2. etape na pretekoch Okolo Švajčiarska desiate miesto s odstupom 14 sekúnd za víťazným Chorvátom Kristijanom Durašekom.

Jazdec tímu Lampre-Merida využil v závere etapy, ktorá sa išla v okolí Risch-Rotkreuzu a merala 161,1 km, taktizovanie vo vedúcej skupine, zaútočil a rozhodol o cennom triumfe. Dvadsaťsedemročný Durašek pridal ďalší úspech k tohtoročnému víťazstvu na Okolo Turecka. S odstupom štyroch sekúnd prišli do cieľa na ďalších priečkach Španiel Daniel Moreno a Julian Arredondo z Kolumbie. Sagan priviedol do cieľa tretiu skupinu.

„Dnes bola ťažká etapa a ako ste videli, do cieľa prišli najskôr väčšinou vrchári. Pokúšal som sa byť vpredu, ale v poslednom kopci sa mi to nepodarilo, na vrchu som stratil asi 15 sekúnd a potom sa to do cieľa už nedobehlo, takže som prišiel na desiatom mieste. Škoda, lebo som minul dosť veľa síl a energie nato, aby som bol vpredu, ale nič z toho. Nevadí, aspoň som si to skúsil a uvidíme zajtra,“ povedal Sagan na svojom oficiálnom konte na Facebooku.

Video: Záverečné kilometre druhej etapy

Celkové vedenie si udržal Tom Dumoulin. Holanďan vedie pred Geraintom Thomasom o sedem sekúnd, tretí je Moreno s odstupom ďalších štyroch sekúnd. Sagan je momentálne na 5. pozícii, na Dumoulina stráca 15 sekúnd.

V nedeľu sa vytvoril v úvode únik štvorčlennej skupiny Luka Pibernik, Jürgen Roelandts, Valerio Agnoli a Cameron Meyer. Pelotón však rozdiel na vedúce kvarteto mal pod kontrolou. Rozhodovalo sa až v závere, keď sa na posledných desiatich kilometroch vytvorila vpredu silná skupina.

Výsledky – cyklistické preteky Okolo Švajčiarska:

2. etapa (Risch-Rotkreuz – Risch-Rotkreuz, 161,1 km): 1. Kristijan Durašek (Chor.) Lampre – Merida 3:36:52 h, 2. Daniel Moreno (Šp.) Kaťuša, 3. Julián Arredondo (Kol.) Trek Factory, 4. Thibaut Pinot (Fr.) FDJ, 5. Geraint Thomas (V. Brit.) Sky, 6. Simon Špilak (Slovin.) Kaťuša všetci +4 s, … 10. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo +14

Poradie po 2. etape: 1. Tom Dumoulin (Hol.) Giant-Alpecin 3:42:37 h, 2. Geraint Thomas (V. Brit.) Sky +7, 3. Daniel Moreno (Šp.) Kaťuša +11, 4. Jakob Fuglsang (Dán.) Astana +14, 5. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo +15, 6. Steve Morabito (Švaj.) FDJ +15

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Geraint ThomasJakob FuglsangPeter SaganThibaut PinotTom Dumoulin