Sagan je ako Jordan v cyklistike, súperi sú z neho nadšení

Peter sagan
Peter Sagan sa na olympiáde predstaví na horskom bicykli. Foto: facebook.com/PeterSagan

RIO DE JANEIRO 18. augusta (WebNoviny.sk) – Keď sa Jason Berning minulý týždeň postavil na štart pretekov horských cyklistov v americkom Grand Targhee, hlavou mu vírilo, ako dlho bude vedieť držať krok s Petrom Saganom.

Veľmi rýchlo som to zistil. Hneď bol fuč. Taký silný a rýchly. Viac sme ho už nevideli,“ krútil hlavou v cieli Pierre´s Hole 50/100 Bike Race tretí Berning, ktorému slovenský fenomén nadelil na 50 km takmer 24 minút. Druhému Daveymu Mitchellovi vyše dvadsaťjeden.

OH 2016

Bol som nadšený. Sagan je ako Michael Jordan cyklistiky,“ citoval vo štvrtok server The Wall Street Journal piateho v cieli Aarona Nydama. „Je to úplne iný level než na akom jazdíme my. Nie je veľa takých, čo si môžu povedať, že vystúpili na pódium spoločne so Saganom.

Víťaz troch etáp na tohtoročnej Tour de France Peter Sagan absolvoval v auguste víťazne dvoje menšie preteky horských cyklistov v USA (okrem Grand Targhee aj v Utahu, pozn.) v rámci prípravy na olympijské hry v Riu de Janeiro, kde sa nepredstavil na ceste, ale v nedeľu naňho čaká cross country.

Nemá nijaké prehnané očakávania a pokúsi sa zo seba vydať to najlepšie. Steve Kwait, jeho priateľ ešte z čias účinkovania v Cannondale, ktorý za Žilinčanom zaostal v Grand Targhee o 45 minút, však nevylučuje, že slovenský reprezentant sa v Riu postará o veľkú senzáciu. „Ten človek má v sebe schopnosti, aké som u iného športovca ešte nevidel. Môže nás všetkých prekvapiť,“ tvrdí.

Prezident Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) Brian Cookson nie je presvedčený, že Sagan urobil dobre, keď sa v Riu nezúčastnil na pretekoch s hromadným štartom v cestnej cyklistike, ktoré ovládol Belgičan Greg van Avermaet – jeho kvality nie sú veľmi odlišné od Saganových. „Možno to teraz trochu ľutuje,“ tvrdí šéf UCI, ale pred cross country zároveň dodáva: „Bude to zaujímavé, nie?“

Samsung_reklama

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michael JordanPeter Sagan