Sagan na Primus Classic v Belgicku obsadil 27. miesto, špurt pelotónu ovládol Edward Theuns

Primus Classico, Sagan
Preteky Primus Classic (197 km) v Belgicku. Peter Sagan obsadil 27. miesto Reprofoto: www.youtube.com
  • aktualizované 21.9.2019 21:44

Slovenský reprezentant v cestnej cyklistike Peter Sagan obsadil v sobotňajších pretekoch Primus Classic (197 km) v Belgicku 27. miesto.

Dvadsaťdeväťročný žilinský rodák v meste Haacht finišoval v rovnakom čase ako víťaz – Belgičan Edward Theuns (Trek-Segafredo). Ten ovládol špurt pelotónu pred Nemcom Pascalom Ackermannom, kolegom Petra Sagana v tíme Bora-Hansgrohe.

V záverečných stúpaniach likvidoval všetky útoky

„Dnešné preteky boli veľmi kvalitné. Aj keď nám víťazstvo tesne ušlo, bol to skvelý test pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta. Šli sme presne podľa určeného plánu. V záverečných stúpaniach som bol vpredu a likvidoval všetky útoky v ostatných kilometroch, Theunsa som však už neodrazil. Gratulujem Pascalovi k dnešnému výsledku, bol dnes najrýchlejším mužom pelotónu,“ povedal Sagan podľa oficiálneho webu jeho tímu.

Saganova generálka v Belgicku pred MS

Trojnásobný svetový šampión Peter Sagan si ako generálku na budúcotýždňové MS v anglickom Yorkshire vybral dve podujatia v Belgicku, v nedeľu si vyskúša ďalšie preteky európskej série – 16. ročník Gooikse Pijl so štartom aj cieľom v Gooiku a s dĺžkou 198,1 km.

V nedeľu na pretekárov čaká úplná rovina na okruhoch v Gooiku. Okrem Petra Sagana a Ackermanna figurujú v 7-člennej nominácii tímu Bora-Hansgrohe pre víkendové podujatia v Belgicku aj Austrálčan Jay McCarthy a Nemci Markus Burghardt, Michael Schwarzmann, Christoph Pfingsten či Rüdiger Selig.

V tradičnom vyvrcholení svetového šampionátu – pretekoch elite mužov na 285 km sa v nedeľu 29. septembra predstavia štyria Slováci – bratia Peter a Juraj Saganovci, Erik Baška (všetci Bora-Hansgrohe) a člen Dukly Banská Bystrica Ján Andrej Cully.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erik BaškaJán Andrej CullyJuraj SaganPeter Sagan