Sagan ukončil špekulácie o olympiáde v Tokiu, horské bicykle mu nepasujú do kalendára

Peter Sagan,Tour de France 2019 - 10. etapa
Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: archívne, SITA/AP

Peter Sagan ukončil špekulácie o tom, že na budúcoročných olympijských hrách v Tokiu sa predstaví v súťaži horských bicyklov tak, ako v roku 2016 v Riu de Janeiro.

Horské bicykle možno v budúcnosti

Cyklista, ktorý je zmluvne viazaný v nemeckom „cestárskom“ tíme Bora-Hansgrohe, v rozhovore pre holandský portál AD uviedol, že tieto preteky by mu nepasovali do rozvrhu v nastávajúcej sezóne.

„Láka ma to, ale je naozaj náročné to zapracovať do môjho kalendára. Preteky na horských bicykloch si vyžadujú veľa energie a prípravy. Ak sa chcete kvalifikovať na hry, musíte niekde získať body. Možno v budúcnosti,“ komentoval Peter Sagan.

Trojnásobný majster sveta na nedávnom svetovom šampionáte v Anglicku v pretekoch s hromadným štartom obsadil piate miesto, čím potvrdil príslušnosť k absolútnej špičke.

Spokojnosť s Tour de France

Celkovo si však v práve vrcholiacej sezóne pripísal iba štyri víťazstvá (etapy na Tour Down Under, Okolo Kalifornie, Okolo Švajčiarska a na Tour de France), hoci často atakoval najvyššie pozície či v etapových pretekoch alebo v rámci klasických jednorazoviek.

„Nemyslím si, že moja sezóna bola sklamanie. Niekedy býva rozdiel medzi víťazom a druhým v cieli doslova milimetrový. V prvej časti sezóny som mal žalúdočné problémy a nastal aj úbytok mojej hmotnosti. Chvíľu to trvalo, kým som sa zotavil, ale na Tour de France to bolo dobré,“ zhodnotil Sagan.

Žilinský rodák s monackým bydliskom bude mať v januári 30 rokov, ale na jeho motivácii to neuberá. „Stále som dostatočne motivovaný, mám svoje ciele. Aké sú to? V budúcej sezóne rovnaké ako tento rok – jarné klasiky a Tour de France. Čo sa týka olympijských hier, chcem sa na nich zúčastniť, ale profil pretekov je veľmi náročný,“ cituje Sagana ad.nl.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan