Sagan odjazdil prvý tréning s tímom TotalEnergies. Vo februári ho čakajú Kanárske ostrovy aj Francúzsko

Peter Sagan
Peter Sagan na tréningu s kolegami z TotalEnergies. Foto: www.instagram.com

Slovenský cyklista Peter Sagan má za sebou prvý tréningový deň v roku 2022 s novými kolegami vo francúzskom tíme TotalEnergies. Absolvoval s nimi šesťhodinovú jazdu počas tréningového kempu v Calpe na východe Španielska pri pobreží Stredozemného mora.

Dva týždne po oznámení pozitívneho testu na koronavírus by mal byť trojnásobný majster sveta aj jeho starší brat Juraj v poriadku.

Druhý pozitívny test na COVID-19

Saganovci mali druhýkrát v rozpätí 11 mesiacov pozitívne testy na koronavírus. Tentoraz už nepotrebovali 10-dňovú povinnú karanténu, ale iba päťdňovú s negatívnym testom na konci.

Takto to vyplýva zo súčasných nariadení francúzskych zdravotníkov, ktoré sa vzťahujú aj na Monte Carlo, kde Saganovci žijú. Informoval o tom web cyclingnews.com.

Sagan dostal aj nový dres

Nový dres Petra Sagana v tíme TotalEnergies je doplnený o modré a červené pásiky, ktoré má právo nosiť úradujúci majster Slovenska a tiež dúhové pruhy na golieri, ktoré mu zasa prislúchajú ako niekdajšiemu viacnásobnému majstrovi sveta.

„Vysadol som na bicykel po prvý raz v tomto roku so skupinou nových aj starých priateľov,“ referoval Peter Sagan prostredníctvom twitteru.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Sagan (@petosagan)

Preteky v Argentíne a Kolumbii padli

Držiteľ 119 víťazstiev v profipelotóne na ceste mal pôvodne vstúpiť do sezóny na pretekoch Vuelta a San Juan v Argentíne, ale tie sa na prelome januára a februára neuskutočnia ako prevencia proti šíreniu koronavírusu v tomto juhoamerickom regióne.

Podľa viacerých zdrojov Saganovi padlo aj vysokohorské sústredenie v Kolumbii, ale vo februári by mal ísť na Kanárske ostrovy a neskôr absolvuje vo Francúzsku trojdňové etapové preteky Tour des Alpes Maritimes et du Var (18.- 20. 2.).

„Cieľom Sagana pre prvú časť sezóny zostávajú jarné klasiky na čele s pretekmi Miláno – San Remo, kde vlani skončil štvrtý. Ešte sa nevie, či bude súčasťou Giro d’Italia, kde pred rokom vybojoval víťazstvo v etape aj dres pre víťaza bodovacej súťaže. Jeho prvodivízny francúzsky zamestnávateľ najprv potrebuje dostať pozvánku na tieto preteky Grand Tour,“ uviedol web cyclingnews.com.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj SaganPeter Sagan
Firmy a inštitúcie TotalEnergies