Sagan rýchlosť neprekročil, jeho auto šoféroval niekto iný

Najkrajšie momenty Petra Sagana na Tour de France
Slovenský cyklista Peter Sagan počas záverečnej etapy 102. ročníka Tour de France, ktorá tradične vyvrcholila na Elyzejských poliach v Paríži. 26. júl 2015. Foto: SITA/AP

BERN 17. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan nesedel za volantom auta, ktoré 20. júna 2014 uháňalo na diaľnici medzi Fribourgom a Bernom rýchlosťou 167 km/h, pričom povolená bola stodvadsiatka.

Agentúre SITA to potvrdil zdroj zo Saganovho okolia s dôvetkom, že najúspešnejší slovenský cyklista sa ohradil voči správam tohto typu, ktoré sa objavili v médiách. Podľa Sagana mal za volantom jeho auta sedieť niekto z jeho tímu, on bol v tom čase priamo v akcii na pretekoch Okolo Švajčiarska.

V pôvodnej správe webu 20min.ch sa uvádza, že policajná fotografia prezradila slovenskú poznávaciu značku a príslušné úrady na základe dožiadania a evidencie sprostredkovali do krajiny helvétskeho kríža údaje o majiteľovi auta.

Ten musí do konca mesiaca zaplatiť za tento dopravný priestupok pokutu v celkovej sume 2917 švajčiarskych frankov. Sagan v ten deň skončil na 15. mieste v časovke na 24,7 km vo Worbe a jeho okolí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan