Saganov kolega podstúpil operáciu, odstránili mu semenník

Ivan basso
Ivan Basso podstúpil operáciu, pri ktorej mu odstránili ľavý semenník. Foto: SITA/AP

MILÁNO 15. júla (WEBNOVINY) – Taliansky cyklista Ivan Basso v stredu absolvoval v Miláne chirurgický zákrok, pri ktorom mu odstránili ľavý semenník. Tridsaťsedemročný rutinér z tímu Tinkoff Saxo Bank v pondelok oznámil, že odstupuje z Tour de France pre rakovinu.

Rodákovi z mesta Gallarte zistili podozrivý nález po páde v 5. etape prestížneho podujatia. Vedenie klubu zároveň oznámilo, že choroba nesúvisí s jeho športovými aktivitami. Podľa lekárov v milánskej nemocnici San Raffaele sú dlhodobé vyhliadky pre tento typ nádoru viac ako výborné.

Skúsený cyklista, ktorý sa v rokoch 2006 a 2010 stal celkovým víťazom Giro d´Italia, mal byť na tohtoročnej Tour de France jedným z pomocníkov lídra tímu Tinkoff-Saxo Alberta Contadora v kopcoch. Nedočkal sa ich, keďže z pretekov odstupuje ešte pred presunom do Pyrenejí a Álp. Na TdF bol v celkovej klasifikácii najvyššie v roku 2005 na druhom mieste. Basso bol predtým v tíme Liquigas, resp. Cannondale aj teraz v Tinkoff-Saxo kolegom slovenského cyklistu Petra Sagana.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan Basso