Saganov kolega porazil rakovinu, kontrola dopadla úspešne

Ivan Basso
Ivan Basso absolvoval na klinike v Miláne záverečnú kontrolu. Foto: SITA/AP

MILÁNO 24. septembra (WebNoviny.sk) – Taliansky cyklista Ivan Basso sa už znova môže naplno venovať profesionálnej kariére. Jazdcovi tímu Tinkoff-Saxo diagnostikovali pred dvoma mesiacmi rakovinu semenníkov a okamžite podstúpil liečbu, čo ho vyradilo zo súťažného diania.

Skúsený 37-ročný rodák z Varese vo štvrtok absolvoval na klinike v Miláne záverečnú kontrolu. „Pacient sa perfektne zotavil z operačného zákroku. Finálne histologické testy ukázali, že netreba podniknúť ďalšie kroky v liečbe, v nasledujúcich mesiacoch ho budeme pozorne sledovať,“ povedal riaditeľ urologického oddelenia v nemocnici San Raffaele v Miláne Francesco Montorsi.

Dvojnásobnému víťazovi Gira d’Italia diagnostikovali zákerné ochorenie v júli počas Tour de France. Po páde v 5. etape cítil bolesť v ľavom semenníku a absolvoval vyšetrenie, ktoré odhalilo nádor. Ten mu začiatkom augusta chirurgicky odstránili. Talian sa vrátil na bicykel už minulý mesiac, prvé preteky po operácii absolvuje zrejme až 24. októbra v Japonsku. Napriek tomu, že Basso má kontrakt s Tinkoff-Saxo aj na nasledujúci rok, jeho budúcnosť zostáva nejasná. Informoval server cyclingnews.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan Basso
Firmy a inštitúcie Tinkoff-Saxo