Saganov súper sa chystá do dôchodku, nepresvedčí ho ani dobrá ponuka tímov

André Greipel
Nemecký cyklista André Greipel, Foto: archívne, SITA/AP.

Nemecký cyklista André Greipel má pred sebou už len necelé dve sezóny aktívnej športovej kariéry. Tridsaťosemročný rodák z Rostocku sa totiž rozhodol po nasledujúcej sezóne nadobro opustiť profipelotón, v lete 2022 totiž oslávi už 40 rokov.

Rád by ostal pri cyklistike

Vždy som vravieval, že keď sa môj vek bude začínať štvorkou, tak už nebudem sedávať na bicykli. A toho sa držím,“ povedal Greipel pre nemecký magazín Saarländische Rundfunk, upozornil na to web cyclingnews.com.

Nemec tiež zdôraznil, že nič na tom nezmení ani prípadná dobrá ponuka od niektorého z tímov. „Neprijal by som ju. Určite nie,“ poznamenal Greipel. Verí však, že pri cyklistike zostane v inej pozícii. „Rád by som pokračoval v tejto sfére, aby som mohol nadobudnuté skúsenosti odovzdávať mladším jazdcom,“ dodal.

Najúspešnejší spomedzi aktívnych jazdcov

André Greipel počas doterajšej kariéry vyhral jedenásť etáp na Tour de France, ďalších sedem na Giro d’Italia a štyri na španielskej Vuelte. Z majstrovstiev sveta má bronz z cestných pretekov s hromadným štartom z Kodane 2011. Ako upozornil web cyclingnews.com, Greipel je so 156 víťazstvami najúspešnejším spomedzi stále aktívnych jazdcov. Neohrozeným lídrom historických rebríčkov je Belgičan Eddy Merckx a jeho 284 triumfov.

Elitný šprintér Greipel do proficyklistiky vstúpil v roku 2006 v tíme T-Mobile, neskôr jazdil aj za zoskupenia Omega Pharma-Lotto, Arkéa-Samsic a aktuálne pôsobí v stajni Israel Start-Up Nation.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe André Greipel