Saganov tímový kolega podstúpi operáciu semenníkov

Saganov tímový kolega podstúpi operáciu semenníkov
Tridsaťsedemročný rutinér z tímu Tinkoff Saxo v pondelok oznámil, že odstupuje z Tour de France pre rakovinu. Foto: SITA/AP

PAU 14. júla (WEBNOVINY) – Taliansky cyklista Ivan Basso v stredu absolvuje chirurgický zákrok pre účely ďalšej diagnostiky lézie v ľavom semenníku. Tridsaťsedemročný rutinér z tímu Tinkoff Saxo Bank v pondelok oznámil, že odstupuje z Tour de France pre rakovinu.

Rodákovi z mesta Gallarte zistili podozrivý nález po páde v 5. etape prestížneho podujatia. Vedenie klubu zároveň oznámilo, že choroba nesúvisí s jeho športovými aktivitami.

Skúsený cyklista, ktorý sa v rokoch 2006 a 2010 stal celkovým víťazom Giro d´Italia, mal byť na tohtoročnej Tour de France jedným z pomocníkov lídra tímu Tinkoff-Saxo Alberta Contadora v kopcoch. Nedočkal sa ich, keďže z pretekov odstupuje ešte pred presunom do Pyrenejí a Álp.

Na TdF bol v celkovej klasifikácii najvyššie v roku 2005 na druhom mieste. Basso bol predtým v tíme Liquigas, resp. Cannondale aj teraz v Tinkoff-Saxo kolegom slovenského cyklistu Petra Sagana.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan BassoPeter Sagan