Saková je problematickejšia ako Drucker, tvrdí politológ na jej nomináciu na ministerku vnútra

Denisa Saková
Ministerka vnútra Denisa Saková. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 24. apríla (WebNoviny.sk) – Vzhľadom na kontext udalostí posledných mesiacov a zmien na politických postoch je nominácia Denisy Sakovej na post ministerky vnútra nepredstaviteľnou aroganciou zo strany Smeru-SD. Pre agentúru SITA to uviedol politológ Grigorij Mesežnikov.

„Po všetkom, čo sa tu udialo, nominujú osobu, ktorá bola po celý čas lojálna bývalému ministrovi Kaliňákovi,“ povedal Mesežnikov s tým, že Saková je v tomto ohľade problematickejšia ako predchádzajúci minister Tomáš Drucker. „Verejnosť bude nahnevaná,“ skonštatoval. Ako dodal, udržateľnosť tejto vlády sa touto nomináciou skôr zhorší, než zlepší.

Predsedníctvo strany Smer-SD schválilo nomináciu Denisy Sakovej na post ministra vnútra. Na sociálnej sieti to napísal predseda strany Robert Fico. „Je to profesionálka, ktorá dlhodobo pôsobí v rezorte, čo vytvára dobrý predpoklad na to, že svoju funkciu zvládne. Chcem zopakovať, že strana Smer-SD má na základe výsledkov parlamentných volieb a Koaličnej zmluvy právo obsadiť tento post a akékoľvek spochybňovanie tejto procedúry je popretím demokratických princípov,“ napísal na Facebooku Fico. Saková doteraz pôsobila v rezorte vnútra ako štátna tajomníčka.

Prezident SR Andrej Kiska prijal 17. apríla demisiu ministra vnútra Tomáša Druckera (nom. Smer-SD) a dočasne poveril vedením rezortu premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD). Drucker rezignoval ani nie mesiac od nástupu do funkcie. Ako povedal, nechcel ešte viac polarizovať spoločnosť v otázke odvolania či neodvolania policajného prezidenta Tibora Gašpara. V pozícii ministra vnútra sa podľa jeho slov tiež necítil autenticky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaDenisa SakováGrigorij MesežnikovPeter PellegriniRobert FicoTomáš Drucker
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRSMER-SD