Saleziáni chcú priblížiť život solúnskych bratov

Cyril a metod
Na Svätoplukovom námestí v Nitre vyrastá šesťmetrová socha svätých Cyrila a Metoda z morského piesku, ktorej autorom je Radovan Živný z Čiech. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 17. júna (WEBNOVINY) – Prvou z nich je animovaný film Svätí Cyril a Metod, druhou štyridsaťstranový komiks s rovnomenným názvom pre najmenších. Treťou formou je unikátna česko-slovenská kniha s názvom Prečo práve Cyril a Metod?, na ktorej sa autorsky podieľali arcibiskup a sekretár Kongregácie pre východné cirkvi vladyka Cyril Vasiľ a uznávaný český autor a historik Jaroslav Šebek.

Ako povedal pre agentúru SITA Peter Novák z vydavateľstva Don Bosco, všetky tri produkty pripravili Saleziáni don Bosca a vydavateľstvo Don Bosco ako prostriedok pre lepšie spoznávanie hodnôt a života solúnskych bratov. „Komiks a film sú určené deťom, aby sa aj touto animovanou formou zoznámili s našimi kresťanskými koreňmi a so vzormi, ktoré hodno nasledovať,“ povedal pre agentúru SITA riaditeľ vydavateľstva Ján Miško.

Animovaný film Svätí Cyril a Metod je zadarmo dostupný na stránke saleziánskeho vydavateľstva: www.donbosco.sk/video. Komiks s rovnomenným názvom bude distribuovaný do kresťanských kníhkupectiev. Česko-slovenská kniha s názvom Prečo práve Cyril a Metod ponúka odpovede renomovaných autorov aj na otázky, prečo je u nás vzťah k svätým bratom chladný, prečo sa k nim takmer nemodlíme, aký je ich prínos pre dnešného človeka a čo znamenal Velehrad 1985 pre našu slobodu. Vyzýva tiež k odvahe znovu ukázať svetu nádej evanjelia.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Cyril a Metod
Firmy a inštitúcie Saleziáni dona Bosca