Salvini osobne privítal v Taliansku utečencov z Afriky, tento krok je veľkým prekvapením

Matteo Salvini, migranti, utečenci, utečenci z Afriky
Taliansky minister vnútra a podpredseda vlády Matteo Salvini privítal 51 utečencov z Afriky, medzi ktorými boli muži, ženy aj deti, neďaleko Ríma, Taliansko, 14. november 2018 Foto: SITA/AP

RÍM 14. novembra (WebNoviny.sk) – Taliansky minister vnútra Matteo Salvini v stredu osobne privítal na talianskej pôde 51 utečencov z Afriky, ktorí sa do Talianska dostali postupne cez Líbyu a Niger. Salviniho krok je prekvapením, keďže tento politik bol doteraz považovaný spolu s maďarským premiérom Viktorom Orbánom za najtvrdšieho odporcu utečencov spomedzi lídrov členských krajín EÚ.

Salvini je síce nominálne len ministrom vnútra, fakticky je však v krajine najvplyvnejším politikom a má väčšie slovo ako premiér Giuseppe Conte, ktorého nominácia bola len núdzovým riešením zložitých koaličných rokovaní.

Salvini sa v stredu privítaním utečencov, medzi ktorými boli muži, ženy aj deti, pochválil aj na svojom twitterovom účte, kde napísal, že „privítať deti, ktoré naozaj utiekli pred vojnou, tak, ako som to urobil ja dnes ráno v Ríme, je radosťou„.

Skupinu utečencov z afrických krajín, ktorá pristála v stredu na vojenskej základni Pratica di Mare v Ríme, identifikovali v Líbyi pracovníci Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) ako ľudí, ktorí potrebujú medzinárodnú ochranu. Následne ju previezli do Nigeru a odtiaľ, po odsúhlasení talianskou vládou, do Ríma.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Giuseppe ConteMatteo SalviniViktor Orbán